Terviseuudised

Tartus avati Lõuna-Eesti uusim erameditsiinikeskus  

Silja Paavle, 27. oktoober 2016 12:10
Foto: Tarmo Haud
Kvartali keskuse kolmandal korrusel avas uksed Unimedi Tartu kliinik, mis pakub hambaravi-, ortodontia-, unemeditsiini- ja eriarstiteenuseid.

Unimedi Tartu kliiniku teenindusjuht Nele Lõhmuse sõnul annab erinevate raviteenuste toomine ühe katuse alla paremad võimalused arstide koostööks ja patsiendile terviklike lahenduste pakkumiseks. “Sageli tuleb patsient meie juurde tervisemurega, selle puhul on vaja mitme spetsialisti tihedat koostööd, et parandada tema elukvaliteeti tervikuna,” toob ta näite.

Unemuresid aitavad lahendada Eesti unikaalseima unekeskuse eksperdid, kes tegelevad unehäirete diagnoosimise, ennetamise ja raviga. Patsiendile sobivaima lahenduseni jõudmiseks kaasatakse raviprotsessi ka teiste valdkondade spetsialiste.

Kokku töötab Tartu kliinikus 9 ortodonti, 18 hambaarsti, 2 näo-ja lõualuudekirurgi, suuhügienist, logopeed, füsioterapeut, kõrva-nina-kurguarstid, psühholoog, psühhiaater ning unenõustajad ja unearstid. Unimed Tartu kliinikus töötab kokku 32 arsti, 7 assistenti ja 12 administratiivtöötajat. 

Unimedi Tartu kliinik kuulub Unimed Ühendatud Kliinikute perre - Eesti suurimasse erameditsiinikeskusesse, mille osaks on ortodontiakeskus, unekeskus, hambakliinik, hambalabor, eriarstide vastuvõtud ja päevakirurgia. Unimedi kliinikud tegutsevad lisaks Tartule veel Tallinnas, Pärnus ja veel üheksas väiksemas kohas üle Eesti.