Keha

Neli tegevust, mis mõjuvad liigestele hävitavalt (6)

LISA KOMMENTAAR

Cac 29. oktoober 2016 13:01
Seda kummaline on näha hulganisti neid tervise eest "hoolitsejaid", kes karjade kaupa jooksevad mööda krgliikluteede asfalti mingites õhukeses plastmasstallaga vabaajajlatsites, samas, kui paarkümne meetri kugusel seal samas ääres on normaalsed looduliku kattega rajad. Ega rumalus pole üheski tegevusvaldkonnas ega edasiviiv omadus. Enamus tppjooksjaid reenib enamuse oma jooksumahust erinevatel metsaradadel. Staadionil ja asfaldil harjutatakse ainult võistlusperioodil väikema mahuga trennides, et vastava pinnaga harjuda. Võite olla täiesti kindlad, et sellel on konkreetne mõte, millele paljud meie tervisejooksjad ei ole ilmselt veel pihta saanud.
Koleopter 29. oktoober 2016 10:09
Olen üle 40 aasta jooksmist harrastanud. Pikim paus on olnud ca nädal noores eas seoses kopsupõletikuga. Kuigi muude treeningutega ei tegele, pole siiamaani liigestega vähimatki probleemi olnud. On ainult üks kindel reegel: asfaldil jooksen vaid siis, kui ta on kaetud piisavalt paksu soolamata külma lumekihiga! Kurb on vaadata, et järjest rohkem nooremaid jooksuinimesi teisaldub looduskattega jooksuradadelt asfalt-kergliiklusteedele. Kas põhjuseks järjest laienevad ohtlikud kettagolfirajatised või midagi muud?
Teiseks on kahju, et maanteede renoveerimisel asendatakse laiad kruusapeenrad sügavate kraavide ja jooksmiseks-kõndimiseks sobimatute kitsaste servadega.
mitte 29. oktoober 2016 00:58
Jooks vaid rämpstoit , mis ei anna vajalikke aineid liigeste taastamiseks, on kaasajal artriidi tekkepõhjus.
linamees 28. oktoober 2016 18:41
Elamine on kõige ohtlikum - lõpeb 100% juhtudest surmaga.
... 28. oktoober 2016 17:04
Jooksmine asfaldil ja kepikõnd asfaldil on samuti kurjast. Sellised nn. " treenerid " kes seda asfaldil soodustavad ja soovitavad tuleks " kinnismaija "panna. Pealegi ainult jooks ja mingi kepikõnd ei anna tervisele midagi. Lihased peavad nädalas paar korda kõik tööd saama.
Khm 28. oktoober 2016 16:32
Kõige peamine jäeti mainimata, istuv eluviis.