Terviseuudised

Kümme märki sellest, et sul on kehvad toitumisharjumused 

Toimetas Anna-Maria Uulma, 2. november 2016 22:23
Õhtusöök.Foto: Alar Truu
Tihti võib olla meil keerukas aru saada sellest, mida tasuks süüa ning mida mitte.

Õige toitumine on miski, mis parandab tuju ning tõstab produktiivsust, vahendab Bustle. Seega peaksime jälgima, mida endale suhu pistame ning mille võiks pistmata jätta. Toome välja kümme märki sellest, kuidas aru saada, et toitud valesti.

Sa tunned väsimust ka siis, kui oled tegelikkuses piisavalt puhanud.

Kui sa magad vähemalt seitse kuni üheksa tundi, kuid tunned ikkagi pidevat väsimust, on see märk, et võid valesti toituda.

Sul on uneprobleemid.

Kui sul on probleemid uinumisel või oled see, kes öösiti kergelt üles ärkab, siis võib olla põhjuseks vale toitumine. Uneprobleeme võib põhjustada näiteks hilisõhtune kofeiini tarbimine, seega alustuseks väldi kohvi joomist õhtusel ajal.

Sa ei suuda sporti teha.

Kui sa tunned, et ei suuda anda endast trenni tehes kõike, siis võib olla see märk, et sinu kehas on puudujääke rasvadest, valkudest või süsivesikutest.

Sa tunned end tihti tühisena.

Kas sa teadsid, et vale toitumine võib tekitada sinus emotsionaalset allakäiku? Kui toitud valesti, võid tunda tihti näiteks masendushooge.

Sa tunned puhitusi.

Kui sööme tihti magusat, võib see viia puhitusteni, mis tekitavad kõhus ebameeldivat tunnet.

Sa tunned pidevalt stressi.

Rämpstoitu süües võib inimene sattuda stressi. Nimelt vajab keha pingetega toime tulekuks õigeid toitaineid, mistõttu tuleks järgida suuresti, et sööksime tervislikult.

Oled ülesööja.

Kui sa tunned, et vajad pidevalt midagi uut näksimiseks, ei pruugi sa enda päevamenüüst kõiki toitaineid kätte saada. Seepärast tahad sa pidevalt süüa.

Sa käitud tihti tõredalt.

Nagu eelnevalt öeldud, siis õige toitumine suudab tõsta meie tuju vaid paremuse poole. Seega kui sööd valesid toitaineid, võid näida kurjana nii mõnelegi sõbrale.

 Su seedimine on korrast ära.

Kui sa tunned peale söömist suuresti puhitustunnet või valusid kõhus, on see märk sellest, et sinu seedesüsteem ei pruugi funktsioneerida piisavalt hästi. Võta õige toitumine tähelepanu alla, see tagab sulle ka hea seedimise.

Samal teemal

04.11.2016
Seitse asja, mida sõbrannadele suhtest ei tohiks rääkida
04.11.2016
Kuus tervisehäda, mis viitavad, et sa oled kohvi joomisega liiale läinud
03.11.2016
Üheksa märki, mis teevad kuti imelikuks
02.11.2016
Toiduteadus mängib inimese maitse- ja haistmismeelega