Foto: Stanislav Moshkov
Õhtuleht.ee 11. november 2016 12:05
E-sigarette pooldajad kiidavad seda sageli kui tõhusat vahendit suitsetamisest loobumiseks väitega, et see kahjustab tervist vähem kui tubakas. Üks uuring teise järel kinnitab aga vastupidist.

Meditsiiniportaal Med24 vahendab värskelt ajakirjas PLOS One avaldatud uuringut, mis kinnitab, et e-sigaretid ei ole riskivabad ja sisaldavad suulimaskesta rakke hävitavaid toksilisi ühendeid ning nanoosakesi.

Uuringu käigus uuriti e-sigarettide suitsu mõju suuõõne limaskestalt kogutud rakkude kultuurile. Rakkusid eksponeeriti kahele erinevale e-sigarettide brändi aurule 24 tunni jooksul ja mõõdeti rakkudele tekkivat mõju.

Lisaks nikotiinile ja mentoolile leiti e-sigarettide auru koostisest metalli, räni ja süsiniku nanoosakesi. Aur vähendas glutatiooni sisaldust rakkudes.

Glutatioon on aga oluline antioksüdant, mis kaitseb rakkusid kahjustuste eest. Tulemusena hävis umbes 85% rakkudest.

Nüüd planeeritakse inimkatseid hindamaks täpsemalt e-sigarettide kasutamise mõju suuõõne tervisele.

Samal teemal

Kommentaarid  (2)

ammu 11. november 2016 14:22
oleks aeg hakata vitamiine lisama e-sigarettidesse ja poleks mingeid probleeme!
tegelikult 11. november 2016 12:31
Minge PÖFFile ja saage teada tõde, te ei kahetse!
A Billion Lives
Arvatakse, et sel sajandil sureb suitsetamise tagajärjel ligi miljard inimest. See on nii tohutu number, et seda on isegi raske hoomata. Suitsetamisele on asendustegevusi otsitud juba pikka aega, kuid suurt võidukäiku need saavutanud veel pole. Tubakaäri on suur ja mitte keegi ei taha loobuda oma kasumitest. Võidukäiku on tegemas e-sigaretid, mis aina populaarsust koguvad ja mille kasutajate hulk järjekindlalt tõuseb. Aga kui ohutu see alternatiiv ikkagi on? Mis on lahenduseks inimeste massilisele suitsetamise tagajärjel suremisele?
http://2016.poff.ee/est/filmid/259090

SISUTURUNDUS