OLE RAHULIK: Kui tööülesannete täitmiseks määratakse sulle ebareaalne tähtaeg, siis püüa sellele selgesõnaliselt ülemuse tähelepanu juhtida.Foto: Vida Press
Piret Parik 24. november 2016 04:00
Kui koolikiusamine on ühiskonnas teatud-tuntud mure, siis töökiusamisest veel eriti ei räägita. Mida aga teha, kui töökaaslane sind alavääristab või sõimab?

Kui koolikiusamine on ühiskonnas teatud-tuntud mure, siis töökiusamisest veel eriti ei räägita. Mida aga teha, kui töökaaslane sind alavääristab või sõimab?

Tööpsühholoog Taimi Elenurme sõnul saab rääkida töökiusamisest siis, kui keegi kohtleb kolleegi ebameeldivalt või alandavalt ja töötajal on end raske kaitsta.

"See on põhjendamatu käitumine töötaja või töötajate rühma suhtes eesmärgiga inimest kahjustada, alavääristada või ähvardada," ütleb tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Mari-Liis Ivask. Rünnaku alla võivad sattuda ametioskused, eraelu, füüsilised omadused või mis tahes.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

kannatamatu 24. november 2016 15:17
Mitte mingit oigustust ei ole too juures kiusamisele, eriti veel juhtide poolt. Kaadrite osakonnad peaksid rohkem ara tegema selleks et kiusatud otsiksid abi ja kiusajaid peaks treenima rohkem kuidas aru saada et teist kiusatakse ja kuidas ennast muuta. Ja kui see ei aita siis inimene juhiks ei sobi ja peab lahkuma. Tookoha kultuur hakkab ikka ulevalt poolt, seega juhist.
koondatu 24. november 2016 15:08
võin oma kogemuste põhjal öelda, et kui sa ikka ei meeldi ülemusele, siis sinust lahti ka saadakse. 8 aastat kannatasin pearaamatupidaja vaikseid surveid (küll puhkusetasude arvestusel,küll väljasõitude rahast ilmajätmisel ja lõpuks ka koondamistasu mitte ülekandmisel) ja ta suutis lõpuks ka noorukese ülemuse veendumusele viia, et viga on minus. Palusin vaid mõned puudused töös likvideerida ja see viis minu koondamiseni. Selline sihikindel "augu uuristamine" viiski lõpuks selleni, et kirjutasin koondamiskäskkirjale alla. Töö oli alati mul korralikult tehtud, kliendid olid minuga rahul. Aga see vaikne "käkikeeramine" väsitas. Loodan, et ülemus lõpuks taipab, kellega on tegemist ja "lõhub" selle ringi ära.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS