Enim haigestunuid oli jätkuvalt kuni 4-aastaste laste hulgas.Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 8. detsember 2016 14:09
Eelmisel nädalal kasvas ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute hulk Eestis 15 protsenti. Arstide poole pöördus 3910 inimest, neist pooled olid kuni 15-aastased lapsed.

Enim haigestunuid oli jätkuvalt kuni 4-aastaste laste hulgas, kuid suurim haigestumuse juurdekasv oli vanemaealiste ehk 65 ja vanemate vanusrühmas, kus haigestunute arv nädalaga peaaegu kolmekordistusviirusnak, teatab Terviseamet.

Gripist

Vaatamata sellele, et grippi haigestumuse intensiivsust hinnatakse madalaks ja gripi levikut piiratuks, hospitaliseeriti viimase kolme nädala jooksul 7 gripiviirusega patsienti - neli vanusrühmas 0-9, kaks – täiskasvanut ja üks vanusrühmas 65 ja vanem.

Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal 20 A gripiviirust, neist alatüpeeriti kaks A gripiviirust, mis osutasid A gripiviiruse alatüübiks (H3). Selle tüvega seotud grippi haigestumise kulgu loetakse raskemaks ja seda just kõrgenenud tüsistuste ning suremuse ohu tõttu. Sellest lähtuvalt palub Terviseamet perearstidel pöörata erilist tähelepanu vanemealistele 65 ja vanematele patsientidele ja võtta neilt haigestumise korral kindlasti proovid ka gripiviirusele.

A(H3N2) gripiviiruse kliiniline pilt ei erine üldiselt teiste gripiviiruste poolt põhjustatud haigusnähtudest. Gripile on omane haiguse äkiline algus, kõrge palavik (38°C ja rohkem), millele lisanduvad kas köha, pea-, kurgu- või lihasvalu või hingamisraskused. Enim ohustatud on vanemaealised patsiendid vanuses 65 ja vanemad ning isikud, kes põevad aneemiat, kroonilist kopsu-, südame- või neeruhaigust või diabeeti. Lisaks immuunpuudulikkusega inimesed, sealhulgas immuunsüsteemi talitlust pärssivat ravi saavad ja HIV-positiivsed isikud ning rasedad.