Terviseuudised

Vähihaige Tiivi: "Mul on nüüd rohkem lootust kui kolm kuud tagasi!" (24)

Katrin Helend-Aaviku, 10. detsember 2016 04:00
LOOTUST ROHKEM: «Kui hiljuti uuesti arsti juures käisin, sain teada, et ülikallis ravi on aidanud ja vähk ei ole edasi läinud!» on soolevähki põdeval Tiivil nüüd lootust ja usku rohkem kui varem. Foto: Jörgen Norkroos

"Kui hiljuti uuesti arsti juures käisin, sain teada, et ülikallis ravi on aidanud ja vähk ei ole edasi läinud! Ma nii loodan, et on võimalik selle raviga jätkata!" räägib soolevähki põdev Tiivi, kelle töökaaslased kogusid kolm kuud tagasi raha kokku, et ta saaks heategevuslikust vähiravifondist abi. Fondi annetuste varu olid tookord otsakorral. On nüüdki.

Augusti lõpus ilmus Õhtulehes artikkel "Kui lootus lootuse järel kustub, mõtled, et tuleks see surm juba rutem...", mis räägib soolevähki põdevast Tiivist. Kuna kõik ravivõimalused, mida haigekassa toetab, olid tema puhul ära proovitud, oli tookord ainus lootus heategevuslik vähiravifond Kingitud Elu.

Paraku olid just selleks ajaks, kui tagasihoidliku Tiivi hoolivad töökaaslased teda aidata soovides fondi poole pöördusid, annetustena laekunud abiraha otsakorral ja Tiivi jäi ootele. Paraku inimestel, kellele fondist abiotsimine on viimane õlekõrs, aega oodata ei ole. Ei olnud ka Tiivil. Seda mõistsid tookord ta tema töökaaslased, kes kogusid kokku paar tuhat eurot ühes kuus kuluva ravimi raha, et Tiivi saaks nii ruttu kui võimalik raviga alustada. Oma osa sellesse andsid ka lehelugejad, keda Tiivi lugu puudutas. Nüüdseks on ta kaks kuud iga kahe nädala tagant vaadanud tund aega järjest, kuidas tema veeni tilgub ülikallis elulootust andev ravim.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.08.2017
Tohoh! Šokolaad tekitab soolevähki?
05.01.2017
Vähihaige Tiivi elujõud rauges
28.12.2016
President Ilvese kikilipsud müüakse vähihaigete toetuseks peetaval oksjonil
15.12.2016
Vähiravifond Kingitud Elu valib uut juhti