Uudised

Sooduspakkumiste portaal niihea.ee algatas koostöös SA TÜK Lastefondiga kampaania, et koguda annetusi harvaesinevate haigustega Cassandra ja Christoferi toetuseks.

Laste toetuseks saab niihea.ee portaalis kuni 30. detsembrini soetada vautšereid hinnaga 2, 5, 10 või 20 eurot. Selleks tuleks portaalis niihea.ee üles otsida alajaotus "lastele" ning valida sealt toetatava lapse nimi ning sobiv summa.

LAHTISED HAAVAD JA PIDEV LÄMBUMISOHT: nelja-aastane tüdruk põeb üliharuldast haigust, mida esineb ühel inimesel miljonist (39)

Silja Paavle, 27. detsember 2016, 04:00
TRAGI JA TERANE: Cassandra on rõõmsameelne tirts, asjatut virinat tema suust ei kuule.Foto: Erakogu

"Miks ma pean katki olema?" küsib aeg-ajalt emalt üliharuldast haigust põdev nelja-aastane Cassandra, kelle keha on täis ville ja lahtiseid haavu ning kelle hingamist takistab kurgus vohav sidekude.

Cassandra põeb üliharuldast haigust nimega bulloosne epidermolüüs, mis põhiliselt tähendabki üle kogu keha tekkivaid ja kaduvaid ville. Mõni neist paraneb väga kaua ja seetõttu on ta keha täis lahtiseid valulikke haavu. Paari aasta ees hakkas kimbutama ka lämbumisoht, sest arstide pingutusest hoolimata kasvab tema kurku ikka ja jälle tagasi sidekude, mis takistab hingamist.

Nelja-aastase Cassandra ema Ingrit Ruddi räägib, et tüdrukul olid juba sündides mõnel sõrmel vesivillid. "Paari nädala pärast tekkisid need ka kõrvadele, siis tulid ära küüneplaadid," meenutab ema algust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20. aprill 2018, 06:31
GALERII | Haruldase haigusega Cassandra toetuseks toimus suurejooneline kontsert
17. aprill 2018, 23:53
Põhja Konn laulab neljapäeval haruldast haigust põdeva Cassandra toetuseks
24. jaanuar 2017, 12:26
Salvest toetab iga Põnni toote müügiga haigeid lapsi
13. jaanuar 2017, 11:20
IT-firma toetab ülekaaluliste laste treeninguid