Terviseuudised

Epp Petrone: "Usun, et kõik haigused on tulnud meile midagi õpetama." (38)

Sirje Rattus, 28. detsember 2016, 04:00
OTSIB ABILIST: Epp ütleb, et kavatseb edaspidi tegelda ainult sellega, mis tema hingele tõeliselt rahuldust pakub. «Olen rahul, et mul õnnestus teha pood Indiast, aga nüüd on vaja selle edasiviimises abi, et ma ise terveneda ja kirjutada saaksin.» Foto: Stanislav Moškov

"Ainuke viis terveks saada on oma energiaid korrastada," leiab kirjanik ja kristallipoodnik Epp Petrone, kellel diagnoositi novembri alguses borrelioos koos entsefaliidiga. "See on spirituaalne väljakutse – et terveks saada, pead õiget elu elama."

Epp Petrone on just naasnud kolmenädalaselt puhkuselt Itaalias. "Päris hea ei ole enesetunne praegugi, peavalud ja nõrkus ründavad," märgib Epp, saabudes intervjuule otse lennukilt. "Ma seni ei teadnud, et puugihaigus võib nii salakaval ja pikaajaline olla. Keegi kusagil foorumis ütles, et läheb paremaks küll, aga mitte päev-päevalt, vaid aasta-aastalt. See on karm asi."

Kirjanik ütleb, et võtab asja pragmaatiliselt. "Põhiline küsimus on, mida ma sellest õppida saan?" leiab ta. "Mina usun, et kõik haigused on­ ­tulnud midagi õpetama. Praegu katsungi aru saada, mis juhtus ja mis edasi saab – ehitan oma identiteeti uuesti üles."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30. aprill 2018, 14:00
Apteeker: kaitse end ja oma lähedasi puukentsefaliidi eest!
13. aprill 2018, 09:37
Kuidas end puukide eest kaitsta?
10. august 2017, 09:46
Kümme enamlevinud müüti puukborrelioosi kohta, mida enda tervise huvides uskuda ei maksa
8. juuni 2017, 09:20
Perearst: "Puugi väljavõtmiseks ei ole vaja minna EMO-sse, see tuleb lihtsalt välja tõmmata."