Hea nõu

Mida teha, et talvel mitte paksuks minna? (3)

Õhtuleht.ee, 28. detsember 2016, 11:30
Foto: PantherMedia / Scanpix
Et õues on külm ning sinna minekuks peab end paksult riide toppima, tähendab talv tähendab paljude jaoks vähem aktiivset elustiili, rohkem diivanil lösutamist ning arutut õgimist. See omakorda tähendab liigsete kilode kogunemist. Mida teha, et talvel mitte paksuks minna?

1. Püüa valgust! Lühemad päevad jätavad inimesed ilma vajalikust energiast ning see on ka üks põhjus, miks talviti on inimesed vähemaktiivsed, kirjutab Prevention. Pea aga meeles, et hommikupäike on võimas energiaallikas. Päike tõstab ajus  serotoniini taset ning see aine aitab isusid kontrolli all hoida.

2. Talispordi! Mingi talispordiala, olgu see siis suusatamine, uisutamine või kelgutamine, võiks sulle ju ikka meeldida. Õues veedetud aktiivne aeg teeb tuju heaks, tervise korras ning ka üleliigsed kilod kehalt eemal.

3. Motiveeri end! Kui sead kevadeks sportlikud sihid, ei saa sa end lõdvaks lasta ning pead vormi hoidma.

4. Ära unusta tervislikku toitumist! Talvel on poelettidel küll väiksem valik värskeid puu- ja juurvilju, kuid see ei tähenda automaatselt, et peaksid ebatervislikult toituma. Püüa leida lihtsalt värsketele viljadele asendust.

5. Unusta stress! Külmad ilmad ajavad paljud stressi. Stress toob aga kaasa stressisöömise. Õpi stressiga tegelema!.

6. Tegutse! Diivanil lösutades teleka jõllitamine ei ole tegevus. Selle asemel mine sõpradega bowlingusaali, käi kinos või teatris või tee midagi muud, mis sulle meeldib.

7. Tarbi tsinki. Tsingi madal tase organismis aeglustab seedimist ja kalorite põlemist. Söö tsingirohket toitu, parimad on pähklid, seemned, täisteratooted, oad, herned, läätsed, petersell, spinat, seened.

Samal teemal

14. detsember 2016, 14:35
Jooga aitab vererõhku kontrolli all hoida
22. august 2016, 13:45
TEADLASED: Lisakilodest saab lahti ka vannis lõõgastudes

3 KOMMENTAARI

k
Kõik raha mis arvele tuleb viid esimesele ettejuhtuvale prügikastisttoituotsivale kodutule 28. detsember 2016, 13:35
Siis oled varsti sama sale kui tema ja viibid kogu aeg värske öhukäes puuall .
u
ukule 28. detsember 2016, 13:20
tead võrdled endaga. minu naine arvab et luua varre vari pole ka mees.
Loe kõiki (3)