Uudised

Kuidas mõjutab ilm viirushaiguste levikut? 

Marvel Riik, 4. jaanuar 2017 04:00
PARIM TALVEILM: Klimatoloog Ain Kallase sõnul on parim, kui talvel jäävad külmakraadid –7…–10 °C vahele. Foto: Laura Oks

Pühadeeelsel ajal, kui ilm oli vesine ja plusskraadides, pöörduti viirushaiguste tõttu arsti poole tavapärasest rohkem. Kas nüüd, kui ilm on muutunud lumiseks ja külmaks, on oodata haigusjuhtude sagenemist või vähenemist?

Kuigi aastavahetusel oli ilm Eestis rekordiliselt soe (5–7 °C), on paari päevaga läinud parajalt külmaks ja lumigi maha tulnud. Riigi ilmateenistuse andmetel jäävad külmakraadid püsima vähemalt nädala lõpuni. Terviseamet teatas pärast jõule, et pühadele eelnenud nädalal kasvasid ülemiste hingamisteede viirusnakkuste – näiteks nohu ja kurguvalu – tõttu külastused arstide juurde viie protsendi jagu. Kokku otsis sel vesisel ja plusskraadides nädalal arstiabi 4560 inimest, kes viirusnakkusi põdesid.

Kas praeguste talviste külmakraadidega on oodata muutust nakatunute arvus? Tartu Kesklinna perearstikeskuse juhataja Mihkel Lemberi sõnul ei saa tõmmata põhjuslikke seoseid ilma ja viirushaiguste vahele. "Pigem tekib külmetamise oht siis, kui on kergelt sombune ilm," märgib Lember.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.01.2020
10 lihtsat nippi, kuidas pääseda talvistest viirustest
25.01.2017
Kuidas ravida nohu?
03.12.2016
Soovid talvel terve püsida? Kallista rohkem!
01.12.2016
Enneta talviseid tõbesid!