Keha

Teadlased kinnitavad: kaneel on tõhus kaalulangetaja (17)

Silja Paavle, 5. jaanuar 2017 12:57
Foto: PantherMedia / Scanpix
Lisaks tervislikule toidule ja treeningule aitavad kaalu langetada ka mõned rasvu põletavad toiduained. Seni tuntuim teaduslikest uuringutest kinnitust leidnud rasvapõletaja on tšillipipar, kuid nüüd kinnitavad teadlased uuringutele tuginedes, et teine sama tõhus, kuid tsipa leebem vürts on kaneel.

Normaalse kehakaalu säilitamiseks ei tohi toiduga saadav energiakogus ületada kulutatavat energiakogust. Aktiivse tegevuse ajal rasv oksüdeerub ja takistab lisakilode kogunemist. Nestlé uuringukeskuse teadlased jälgisid, millist mõju avaldab tšillipipra ekstrakti ja kaneeli ekstrakti manustamine 15 hea tervisega mehele. Teadlased said kinnitust, et ka kaneel soodustab efektiivselt energia kulutamist ja rasva oksüdeerumist ehk mõjutab rasvade põletamise protsessi samamoodi nagu tšillipipar.
 
Ülekaalu mõjutamiseks vajalik tšillipipra ekstrakti kogus on teadlaste sõnul tavaliste maitseretseptorite jaoks koormav ning mehed, kes eksperimendis osalesid, pidasid tšillipipart liiga teravaks. Kaneel seevastu on maitseretseptoritele vastuvõetavam ja seda võib tarbida suuremas koguses, et tagada tõhus rasvapõletus. 

Samal teemal

09.03.2017
Kuus vürtsi, millest on abi kaalu langetamisel
21.02.2017
KEEDA ISE: Imejook, mis aitab rasva põletada ka siis, kui sa magad
30.01.2017
Neli jooki, mis põletavad rasvu ka siis, kui sa magad
11.01.2017
KOLM KAALULANGETUSNIPPI naiselt, kes vabanes 18 üleliigsest kilost