Treenimine

Miks on nii raske jääda trenni tegema? Süüdi on rasvane toit (3)

Piret Pappel, 7. jaanuar 2017, 04:00
TOSS VÄLJAS: Isegi kui uusaastalubadus suudab meid meelitada parema vormi nimel mõned korrad trenni tegema, on motivatsioon kiire kaduma, sest treening nõuab pingutust. Põhjus, miks osa inimesi enda liigutamisest naudingut ei tunne, võib peituda liigrasvases toidus, mis pärsib dopamiini meeleolu tõstvat mõju.Foto: Vida Press

Jõulude ja aastavahetuse paiku kipume toidu ja joogiga patustama, mõeldes, et küll uue aasta saabudes algab uus elu. Lubame osta spordiklubi kuukaardi ja teha kiirtoiduga lõpparve. Ometi õnnestub see väga vähestel. Paljud peavad juba jaanuari lõpus häbelikult tunnistama, et selgi aastal ei saa nad uusaastalubaduste pidamisega hakkama.

Ajakirjas Cell Metabolism ilmunud Ameerika teadlaste uurimus heidab valgust sellele, miks me enda liigutamiseks motivatsiooni ei leia.

USA diabeedi-, seedeelundkonna- ja neeruhaiguste instituudi uurijad soovisid teada saada, miks on tüsedad laborihiired laisad ega viitsi end liigutada. Kas põhjus on ainult liigses kaalus, mis muudab ringisibamise raskeks?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31. august 2017, 15:00
Kümme rasvarikast toitu, mida peaksid oma tervise nimel igapäevaselt sööma
3. veebruar 2017, 14:40
Parkinsoni tõbi saab alguse hoopis soolestikust?
11. jaanuar 2017, 13:36
KOLM KAALULANGETUSNIPPI naiselt, kes vabanes 18 üleliigsest kilost
8. jaanuar 2017, 08:00
Ära käi trennis, HAKKA TREENIMA!