Keha

Oled väsinud? Ehk pistsid põske mõne toidu, mis on tõeline energiaröövel? (1)

Õhtuleht.ee, 9. jaanuar 2017 10:43
Sai on küll maitsev, kuid sellest saadud energiat ei jagu kauaks.Foto: PantherMedia / Scanpix
Kui tunned end pärastlõunati väsinult, oleks mõistlik üle vaadata oma toidulaud – teadlased on kindlaks teinud, et mõned road on tõelised energiaröövlid.

· Banaanid. Kõrge magneesiumisisaldusega toidud, näiteks banaanid ja kõrvitsaseemned, tekitavad väsimustunnet, kirjutab Fox News. Magneesium on teadupoolest aine, mis lõdvestab lihaseid. Sestap söö banaane pigem enne magamaminekut.

· Valge sai sisaldab kiiresti imenduvaid süsivesikuid, mistõttu ei jagu sul energiat pikaks ajaks – kui süsivesikud lõhustuvad, on neist saadav energiasüst hetkeline, hiljem oled aga jälle väsinud. Eelista kiudainerohkeid täisteratooteid.

· Punase liha energiaks tootmine võtab kehalt palju energiat, kuigi kõhu teeb selle söömine täis küll. Et sa ei tunneks end väsinuna, eelista päeval süüa kala.

· Kirsid ja kirsimahl sisaldavad suures koguses melatoniini ning toimivad seetõttu looduslike uinutitena.

· Maiustused sisaldavad ohtralt suhkrut, mille töötlemine kehas annab kiirelt energiat, kuid see kestab lühiajaliselt – kokkuvõtteks oled pärast hoopis väsinum.

· Kohv on paljude hommikune lemmik, kuid et seegi annab kiirelt mööduva energiasüsti, tunned end pärast selle joomist väsinumana. Kui soovid päev otsa energiline olla, eelista kohvi asemel kiudainete- ja valkuderohket hommikusööki.

Samal teemal

25.10.2016
Ettevaatust! Need igapäevased asjad teevad su paksuks ja haigeks!
03.10.2016
Viis märki, et su keha on täis kahjulikke toksiine
03.08.2016
Kolesterool kõrge? Energiat napib? Valmista lihtne segu - sellest saad abi!