Line-tantsu maailmameistrivõistluste ektriratastoolide võistlusklassis esikoha saanud Meelis Luksi tähetund.Foto: Erakogu
Katrin Helend-Aaviku 11. jaanuar 2017 13:07
“Üliägedad emotsioonid! Juba ainuüksi nii pikk reis oli minu jaoks suur julgustükk,” räägib Tšehhis peetud ratastooli line-tantsu maailmameistrivõistlustel elektriratastoolide võistlusklassis esikoha Eestisse toonud Meelis Luks.

Tšehhis Liberecis peetud võistlustel „11th WCDF World Championships“ osales Eestist viis line-tantsijat, kaks neist erivajadustega inimest ratastoolide võistlusklassis – Margit Kasemets Tallinnast ja Meelis Luks ehk Mella Kaiust. Mõlemad tulid tagasi esimese kohaga. Margit võitis esikoha manuaalsete ratastoolide ja Meelis elektriratastoolide võistlusklassis.

Võidujuubeldus

Ratastooli line-tantsu võistlusklass nimetati WCDF-i (World Country Dance Federation) ametlikuks võistlusklassiks 2012. aasta jaanuaris.

Maailmameistrivõistlustele pääsemiseks pidid võistlejad osalema eelmise võistlusaasta jooksul vähemalt kolmel kvalifikatsioonivõistlusel, ratastoolis tantsijad vähemalt kahel.

Margit Kasemets ja Meelis Luks said esimese rahvusvahelise võistluskogemuse 2012. aasta oktoobris Trakai linnas toimunud Leedu II lahtisel meistrivõistlusel kantri- ja vesterntantsus. Tegemist oli ühega MM-i eeletapist. Seal saavutas Margit teise ja Meelis kolmanda koha.

Nende treeneriks on line-tantsu n-ö maaletooja Kaie Seger. Tema sõidutas ka kõik oma tantsijad autoga Tšehhimaale Libereci linna ja tagasi.

„Mulle ei antud ühtegi medalit, sest autojuhtide medaleid seekord välja ei jagatud,“ kirjutab Seger naljatades oma facebooki seinal.

Elektriratastoolide võistlusklassi maailmameister Meelis Luks räägib, et ainuüksi kaks päeva kestnud autosõit oli tema jaoks suur julgustükk.

“Aga emotsioonid on üliägedad! Ilmaski poleks uskunud, et mulle pannakse kuldmedal kaela ja mängitakse riigihümni!” räägib maailmameister, et tema abikaasa rõõm ja juubeldus oli vaat et suuremgi kui tal endal.

Edukalt võistlesid ka kõik kolm ülejäänud võistlejat: Katrin Rõõmus (Kohtla-Järve) – Line Classic Silver Novice Female – II koht; Ere Sinikalda (Tartu) – Line Classic Diamond Intermediate Female – III koht; Marika Raik (Maidla) – Line Classic Diamond Novice Female – V koht.