Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 12. jaanuar 2017 16:10
Miks ei tohi ravimtaimedest keedetud tee sisse mett panna?

Vastab Ain Raal, Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi farmakognoosia professor: "Mett ei ole soovitatav ravimtaimedest tehtud tee sisse panna, sest mesi tekitab mao limaskestale õhukese kaitsebarjääri, mis takistab toimeainete imendumist ning nii väheneb ravimtaimede toime.

Teiseks, mesi moodustab mõningate ravimtaimede koostisainetega füsikokeemilisi komplekse, mida näeme tekkiva häguna, mis samuti ei tule toimivusele kasuks. Kui ravimtee on väga mõru, siis võib sinna panna suhkrut.

Mesi iseenesest on hea, seda võiks lusikaga võtta umbes pool tundi pärast tee joomist.

Küll aga võib mett panna tee sisse külmetushaiguste korral, seal pole ainete omastatavus nii oluline, põhitöö teeb suurenev diurees."

Samal teemal

Kommentaarid  (35)

ha 16. jaanuar 2017 09:38
"professor" ei tea isegi seda, et maos ei imendu teil midagi ega kedagi. ülejäänut jama ei viitsi isegi lugema hakata. puhas sopameedia läbu.
mesinik 14. jaanuar 2017 11:00
Ei ole meedik ega farmatseut, aga kas tõesti toimeained imenduvad maos?? Mina teadsin siiani, et soolestikus.
Kasulikud ained mees hakkavad lagunema kõrgemal temperatuuril teatud aja jooksul. (temp x aeg) Kui kuum jook 5-10 min. jooksul ära juua, siis ei ole seal midagi jõudnud kaduda. Mett on lubatud pastöriseerida 70 kraadi juures (mõned minutid) ja analüüsid näitavad peale seda kõikide fermentide allesolekut. Kristalliseerunud mett tohib sulatada 45 kraadi x 24 tundi ilma et sellele mingit kahju juhtuks.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS