Hea nõu

Kolm soovitust, et külmetus mööduks kiiresti 

Silja Paavle, 19. jaanuar 2017 09:35
Joo piisavalt, sest nina- ja kurgu limaskesta immuunsüsteemi rakud töötavad tulemuslikumalt, kui limaskestad on niisked.Foto: PantherMedia / Scanpix
Külmetuse korral kasutavad paljud inimesed toetavaks raviks meelsasti lihtsaid, äraproovitud koduseid retsepte. Proviisor Jaan Jänes soovitab meeles pidada kolme nõuannet.

1. Joo piisavalt.

Nina- ja kurgu limaskesta immuunsüsteemi rakud töötavad tulemuslikumalt, kui limaskestad on niisked. Hästi sobivad selleks puhuks soojad teed (aed-liivatee, paiseleht, nurmenukk, põdrakanep, saialill, salvei, raudrohi, põdrasammal või punane päevakübar), vesi ja vitamiine sisaldavad joogid. Vedelikku tuleks tarbida vähemalt kaks liitrit päevas.

2. Mine välja värske õhu kätte.

Vaatamata külmetusele on soovitav end soojalt riidesse panna, välja minna ja sügavalt hingata. See tugevdab ja õhutab hingamisteid ning teeb haigusetekitajate paljunemise raskemaks.

3. Tee sooje mähiseid.

Külmetuse korral ei lase kaelavalud end tavaliselt kaua oodata. Siin aitavad soojad kaelamähised: asetage kaks keedetud veel kuuma kartulit linasele rätikule, keerake need sinna sisse ja purustage. Mässige rätik koos kartulitega salli sisse, keerake ümber kaela ja laske umbes 15 minutit mõjuda.

Samal teemal

09.11.2017
KÜLMETUSVIIRUSTE HOOAEG ON KÄES: köhaliikide tundmine aitab leida õige ravi
27.02.2017
Mida teha, kui hääl kaob?
28.01.2017
KÄITU TARGALT: Viis viisi, kuidas ennetada külmetusviirustesse nakatumist
16.01.2017
Loe, milline on kõige tõhusam ravim külmetuse vastu!