Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 20. jaanuar 2017 15:10
Reedel tasub asjad varakult kotti panna ja end puhkuselainele häälestada – teadlased on kindlaks teinud, et ületöötamine vähendab töövõimekust ning vähendab nutikust.

Sellisele tõdemusele jõudsid Melbourne’i ülikooli teadlased, kes uurisid töönädala pikkuse mõju vaimsetele võimetele ja mälule. Nad tegid katseid kokku 6200 vähemalt 40-aastase mehe ja naisega, kirjutab Bild.

Ilmnes, et pärast 25–30 töötundi olid inimeste võimed oluliselt tagasihoidlikumad kui nädala alguses.

Teadlased seletavad seda sellega, et pärast 25–30-tunnist töötamist toodab organism rohkem stressihormoone, mis mõjuvad pikemas plaanis ajule kahjustavalt. See aga mõjutab inimese võimet probleeme lahendada ja asju meelde jätta. Kui selline asi kestab pikalt, võib see kaasa tuua ka läbipõlemise.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

väristaja 21. jaanuar 2017 12:53
Käisin koolis ja alustasin tööd, kui töönadala pikkuseks oli kuus päeva. Aga pension on miinimumi lähedal, et maksudest suurt järele ei jää.
20. jaanuar 2017 23:17
proffessorid lõpetavad seega dementsetena,kuid nihverdavad soome kalevipojad kopsaka invaliidsusgrupiga,kui enam alkost puretud jalgu ei jõua järel vedada...
Kuidagi jama kommentaar sul. 21. jaanuar 2017 10:17
Miks arvatakse, et kõik Soome läinud on kalevipojad? Miks arvatakse, et just Soomes orjatakse ja haigestutakse dementsusse? Olgu kasvõi kalevipoeg, teenib ta Soomes arvestavalt rohkem kui Eestis olev "patrioot". Nii, et head kadetsemist ja jaksu "patrioot-ori" olemast!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS