LAPIGA ÜLE: Koristaja Svetlanale pole inglise keele kabinet sugugi esimene, mis lapiga saab üle käidud. Tööd jätkub homsekski.Foto: Stanislav Moškov
Geidi Raud, Juhan Haravee, Silja Paavle 26. jaanuar 2017 04:00
Kohtla-Järve Tammiku põhikooli juhtkond otsustas alates kolmapäevast kooli ajutiselt sulgeda. Nagu epideemia oleks üle käinud: paarsada õpilast ja õpetajat haigestus sel nädalal ülemiste hingamisteede viirushaigustesse ja grippi

Kohtla-Järve Tammiku põhikooli juhtkond otsustas alates kolmapäevast kooli ajutiselt sulgeda. Nagu epideemia oleks üle käinud: paarsada õpilast ja õpetajat haigestus sel nädalal ülemiste hingamisteede viirushaigustesse ja grippi. 

Tammiku kooli direktor Valentina Kutuzova ütles eile hommikul Õhtulehele, et esmaspäevase seisuga hakkas koolist puudujate arv kiiresti kasvama. "535 õpilasest jäid 200 haigeks. Viimane piisk oli see, et ka 12 õpetajat võttis haiguslehe," kurtis murelik koolijuht. "Nii mõnigi õpetaja oli väga haige, aga käis tööl edasi. Oli nakkusoht. Sellepärast võtsime vastu otsuse kool ajutiselt sulgeda. Muidugi ei ole see üldse hea, sest õpilased takerduvad õpingutes. Samuti kasvab selle ootamatu koolivaheajaga lapsevanemate koormus," tõdes Kutuzova.

Osal haigestunud õpilastest olid haigusilmingud juba möödunud nädalal, kui kooliarstile kurdeti peavalu ja nohu. Kuna aga massilist haigestumist direktrissi sõnul veel nädal tagasi siiski ei olnud, siis ei peetud vajalikuks karantiin välja kuulutada.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99