Terviseuudised

Kohtla-Järve Tammiku põhikool sõjas gripiga: LAPSED KOJU JA KLOOR KÄIKU! 

Geidi Raud, Juhan Haravee, Silja Paavle, 26. jaanuar 2017, 04:00
LAPIGA ÜLE: Koristaja Svetlanale pole inglise keele kabinet sugugi esimene, mis lapiga saab üle käidud. Tööd jätkub homsekski.Foto: Stanislav Moškov

Kohtla-Järve Tammiku põhikooli juhtkond otsustas alates kolmapäevast kooli ajutiselt sulgeda. Nagu epideemia oleks üle käinud: paarsada õpilast ja õpetajat haigestus sel nädalal ülemiste hingamisteede viirushaigustesse ja grippi. 

Tammiku kooli direktor Valentina Kutuzova ütles eile hommikul Õhtulehele, et esmaspäevase seisuga hakkas koolist puudujate arv kiiresti kasvama. "535 õpilasest jäid 200 haigeks. Viimane piisk oli see, et ka 12 õpetajat võttis haiguslehe," kurtis murelik koolijuht. "Nii mõnigi õpetaja oli väga haige, aga käis tööl edasi. Oli nakkusoht. Sellepärast võtsime vastu otsuse kool ajutiselt sulgeda. Muidugi ei ole see üldse hea, sest õpilased takerduvad õpingutes. Samuti kasvab selle ootamatu koolivaheajaga lapsevanemate koormus," tõdes Kutuzova.

Osal haigestunud õpilastest olid haigusilmingud juba möödunud nädalal, kui kooliarstile kurdeti peavalu ja nohu. Kuna aga massilist haigestumist direktrissi sõnul veel nädal tagasi siiski ei olnud, siis ei peetud vajalikuks karantiin välja kuulutada.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. märts 2020, 13:30
VIDEO | Puust ja punaseks: kuidas pesta käsi, et pääseda viirushaigustest?
10. aprill 2017, 17:57
Mullu oli Eestis 18 rühmaviisilist haigestumist
25. jaanuar 2017, 20:08
Grippi haigestumine hakkas taas kasvama, surnud on 20 inimest
25. jaanuar 2017, 11:51
200 LAST HAIGESTUS: direktor peatas Tammiku põhikooli õppetöö