Hea nõu

GALERII: Need kümme abivahendit muudavad lihtsamaks igaühe elu 

Silja Paavle, 8. veebruar 2017 16:05
Foto: Invaru
Abivahendite üürimise ja müügiga tegeleva Invaru klienditeeninduse valdkonna juhi Kadri Tiido sõnul ei teata sageli, et igapäevategevuste lihtsustamiseks on loodud palju kasulikke ja uuenduslikke abivahendeid. 

Et sõbrapäev on kohe uksele koputamas, soovitab Kadri Tiido mõelda ja rääkida oma lähedastega, et saada mõtteid, mis neile tõeliselt kasulik oleks ja igapäevaseid tegevusi lihtsustaks.

Samal teemal

“Liikumiserivajadustega inimestele ja eakatele mõeldes tasub otsida kingituseks midagi, mis aitaks neil igapäevaselt paremini toime tulla. Tuubipigistaja, nööpija, pannihoidja, jalatsipaelte magnetkinnitus ja soki jalgatõmbaja on vaid mõned näited praktilistest kingitustest,” räägib Tiido. Ta viitab, et kõik need abivahendid toetavad nii vanemas eas inimest, kel pole igapäevaseid toiminguid enam nii kerge sooritada, kui ka noort, kes soovib nutikate lahenduste abil aega säästa.”

Tiido lisab, et sageli oleme harjunud mõtlema uuenduslikest vahenditest vaid IT-innovatsiooni kontekstis. “Uusi ja põnevaid lahendusi luuakse ka selliste abivahendite vallas, mida abivajaja saab oma käega katsuda ja kasutada,” märgib ta, et kummalise välimusega abivahendite äraarvamine võib pakkuda ka lõbusat nuputamist.

Hea näide põnevatest ja kasutajate jaoks üllatavatest abivahenditest on vahva purgiavaja, mis aitab tänu oma soontele tugevalt kinnikeeratud kaanega purke hõlpsamalt avada. Samuti imestatakse Tiido sõnul sageli magnetkinnituste üle, mis aitavad paeltega jalanõudel paelu hõlpsamini kinnitada. “Eks iga taoline lahendus on tekkinud vajadusest selle vastu,” tõdes Tiido ja lisas, et kui tervislik seisund ei võimalda näiteks enam riietumiseks piisavalt kummardada või painduda, ei jäägi muud üle kui leida sobilik abivahend, mis selle tegevuse puhul toeks on.

Vaata galeriist pilte ja selgitusi, millised abivahendid võivad su elu lihtsamaks teha.