Terviseuudised

TÖÖVÕIME KAOTANUD NAINE: "Olin väga õnnelik, et ma üldse kuskile tööle sain!" (67)

Maarit Stepanov, 20. veebruar 2017 04:00
RASKUSTELE VASTU: Kuigi Tiina käsi enam vanaviisi ei liigu, on ta leidnud sobiva töö Eesti Kutsehaigete Liidu tegevjuhina.Foto: Elen Kontkar

"Kaotasin tööõnnetuse tõttu töö. Saatsin kahe aasta jooksul laiali 50 CVd. Esimene töökoht, mille ma sain, oli kassapidajaamet toidupoes," räägib Tiina, kes on 80 protsenti töövõimetu.

Töövõimekaoga inimeste jaoks on sobiva töökoha leidmine tõeline kannatusterada. Seda kinnitab ka läinud kolmapäeval avaldatud riigikontrolli audit, milles nenditi, et ettevõtjad ei torma palkama osalise töövõimega inimesi. Eesti Kutsehaigete Liidu tegevjuht Tiina Kink selgitab, et sageli ei taha töövõimekaoga inimesed koju istuma jääda, sest riigitoetusega toime ei tule ja pikapeale hakkavad kimbutama hingehädad. Kink tunnistab, et veel mõni aeg tagasi ei teadnud ta isegi, kui raske on töövõime kaotanul tööd leida. Neli aastat tagasi ekspordiga tegelevas ettevõttes laojuhina töötades juhtus tal õnnetus. "Joogiautomaadijuhe oli ukse ees: komistasin ja kukkusin vastu koridori seina. Murdsin parema käe õlavarreluu." 

Saatis laiali 50 CVd 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

21.06.2017
Erivajadustega loovmeeskond paneb õla alla ainulaadsele sotsiaalkampaaniale
21.04.2017
Minister: vähenenud töövõimega inimesed hindamise ajaks sissetulekuta ei jää
18.04.2017
Puuetega Inimeste Koda hakkab nõustama neid, kes töövõime reformi poolt segadusse aetud
10.03.2017
HULL AASTA: Mullu registreeriti üle 5000 tööõnnetuse