Lapsed

VESIPEAGA SÜNDINUD POISI EMA: "Ma mõtlen siiani, et see ei saa olla võimalik. Kuid on." (81)

Silja Paavle, 21. veebruar 2017 04:00
PÄEVAD LÄBI LAMADES: Kuigi Raimond lamab päevad läbi ja keegi ei tea, kui palju ta ümbrust adub, keerab ta pead, kui voodi kõrval keegi räägib ja mõnikord isegi naeratab.Foto: Silja Paavle

"See on maailma kõige kohutavam tunne, kui saad teada, et sul sünnib haige laps, kes ei pruugi elama jääda. Ma mõtlen siiani, et see pole võimalik. Kuid on," ohkab Vairika Geier, kelle poeg Raimond sündis vesipea diagnoosiga. Poiss ei kuule ega näe, tema päevad koosnevad voodis lamamisest. Nagu ütleb poisi ema – ta lihtsalt on.

Õigupoolest ei jää Raimondi olemasolu märkamatuks, sest ta norskab oma voodis magades üsna häälekalt. Vairika Geieri (30) sõnul on vähemalt kord kuus periood, täiskuu aegu, kui poiss on kuidagi rahutum ja nutab öösiti. "Aga võib-olla on tal lihtsalt valud. Ta selgroog on kõver ja deformeerunud ning võimalik, et see teeb talle hoopis liiga," räägib ema poja asendit kohendades.

Raimond naeratab läbi une, justkui mõistaks, et ema on tema kõrval. Vairika ütleb, et poiss naeratabki, kui keegi tema läheduses räägib. Ja vahel ka kilkab. Kuid seda, kui palju vesipeaga sündinud pime poiss tegelikkuses ümbrust adub, ei tea keegi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.01.2018
Lastefond toetas mullu 26 ravitoitu vajavat last 56 000 euroga
18.10.2017
Ajukahjustusega sügava puudega poiss vajab eluspüsimuseks ravitoitu
03.10.2017
Sügava puudega Matteus vajab elus püsimiseks sonditoitu
02.06.2017
Olümpia hotelli kohvik toetab sügava puudega piigat ravitoidu ostmisel üle 1400 euroga