Lapsed

LÕPP RASKETELE KOOLIKOTTIDELE? Ossinovski kutsub kokku õpilaste tervisekaitse töörühma (24)

Toimetas Maria Rozbaum, 23. veebruar 2017, 07:44
Foto: MARI LUUD
Tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski kutsel kogunev tervise- ja haridusekspertide töörühm hakkab arutama, kas erinevad laste tervise kaitseks seatud õppekorralduslikud piirangud on piisavalt hästi rakendunud ja jätkuvalt ajakohased. 

Ossinovski sõnul ajendasid töörühma looma lapsevanemate murelikud pöördumised, mis näitavad, et paljudes koolides antakse esimeses klassis lastele pidevalt koduseid õpiülesandeid, eiratakse piiranguid kontrolltööde läbiviimise tihedusele ning õppetöö korraldus ei võimalda tihti vanematel hoida koolikottide raskust lubatud piirides. 2001. aastal kehtestatud tervisekaitsenõuded on ka osaliselt vananenud. 

Tervise Arengu Instituudi viimasest kooliõpilaste tervisekäitumise uuringust selgub, et koolipäevadel kannatab unevaeguse käes 29% noortest. Uuring toob välja ka selle, et unevaegus mõjub lisaks õpitulemustele ka laste kaalule – unevaeguses olevate õpilaste seas on ülekaalulisi 7% võrra rohkem. 

Märtsis esimest korda kogunevale ümarlauale on kutsutud haridus- ja teadusministeeriumi, õpilasesinduste liidu, lastekaitse liidu, haridustöötajate liidu, õpetajate liidu, koolijuhtide ühenduse, lastevanemate liidu, koolipsühholoogide ühingu, Tervise Arengu Instituudi, Terviseameti, õiguskantsleri kantselei ning sihtasutuste Kiusamisvaba Kool ja Noored Kooli esindajad. 

Töörühma soovituste põhjal valmistatakse ette muudatused kehtivas õiguskorras.