Hea nõu

Kaheksa nõksu, mis aitavad unehäiretele tuule alla teha 

Õhtuleht.ee, 27. veebruar 2017 16:40
Foto: PantherMedia / Scanpix
Vähkred öösel nagu kala kuival ja ei jää kuidagi magama? Viimane aeg on appi võtta need kaheksa nõksu, mis aitavad unehäiretele tuule alla teha - võta neid tõsiselt, sest napiks jäänud unetunnid kurnavad keha ja vaimu ning muudavad sind tõbedele vastuvõtlikumaks.

1. Ära tuku päeval. See keerab su keha sisemise kella tuksi, kirjutab iDiva. Tulemuseks on see, et istud veidratel kellaaegadel üleval nagu öökull. Kui oled tõesti kurnatud, tee maksimaalselt 30 minutit kestev lõunauinak. Sellest piisab energia saamiseks ja nii jääb ka öine uni puutumata.

Samal teemal

2. Hinda rutiini. Kui asi puudutab und, siis on rutiin sinu suurim sõber. Ürita vähemalt nädala sees kindlatel kellaaegadel magama minna.

3. Vaata, mida sööd ja jood. Loomulikult tuleks enne magamaminekut vältida kofeiini, kuid ka alkoholi ja tugevaid eineid.

4. Võta appi feng shui. Selle kohaselt mõjutab magamistuba seda, kui hästi või halvasti me magame. Sinu voodi peaks olema mugav ja lubama energial vabalt läbi toa voolata. Korista kogu kola voodi alt ära, et energia saaks takistamatult ringelda. Magamistoas ei ole hea hoida ka vett kujutavaid maale. Värvigamma peaks olema õrn ja pastelne. Kardinate ning voodipesu juures väldi tugevaid ja erksaid põhivärve.

Feng shuist on tuntud ka ütlus, et kui magad jalad ukse poole, siis ei püsi sa iialgi kodus. Tunned, et tahad kogu aeg üleval olla ja tegutsed ega suuda koju jõudes kuidagi lõõgastuda.

Voodipäise taga peaks olema sein, see tagab kindla ja rahuliku une. 

5. Kristallid aitavat samuti unele kaasa. Ametüst ja kuukivi on eriti head, kuna need vähendavad stressi ja neil usutakse olevat meeltele rahustav mõju. Hoia kristalle näiteks oma öökapil.

6. Aroomiteraapia on kivikestest ilmselt mõjusam. Rahustava toimega on näiteks lavendel ja kummel. Põleta tunnike enne magamaminekut vastavaid õlisid või lõhnapulki.

7. Hinga!  Viimases hädas võta appi joogide võlunipp - hingamine. Keskendu oma hingetõmmetele, muuda need sügavaks ja aeglaseks. See võimaldab su kehal end välja lülitada.

8. Massaaž on parim lõõgastaja. Kui sul ei ole partnerit, kes oskaks head massaaži teha, siis võid seda ka ise teha. Võta natuke oliivõli ja lisa paar tilka lavendli- või kummeliessentsi. Masseeri selle seguga õrnalt oma jalataldu.