Uudised

Ravimiamet hoiatab: diabeediravimid võivad põhjustada vajadust jalg amputeerida

Toimetas Silja Paavle, 3. märts 2017, 12:50

2 KOMMENTAARI

k
küsimus/ 3. märts 2017, 14:32
Mida teha esmatasandi arstiga, kes gangreeni kohta ütleb, et teil ongi jalad mustad? Päris tõsiselt, te ei pääse ju kiiresti ravile, kui ise gangreeni, haavandite ja ilmselge põletikuga haiget lihtsalt lollitatakse. Otsige kasvõi internetist gangreeni pildid välja ja uurige ise juba enne gangreeni tunnuseid tunnuseid, see on silmaga nähtavalt musta värvi, enne võib olla turse ja tugev punetus seal, kus veresoontega on probleem. Veider asi oli veel see, et kui haigel põletiku varvastest üles lõi siis kukkus perearst kodus nahapõletikku ravima, kuni sellest gangreen sai. Kas ravijuhend näebki ette sellist asjade käiku? Haiglas öeldi, et suurim viga oli hjeertemagnyl seal, kus oli juba korralikku verevedeldajat vaja.
h
hmm/ 3. märts 2017, 13:25
"..diabeediravimid võivad põhjustada vajadusel jalg amputeerida.." - ise saate aru pealkirjast, pr Silja?