Keha

Mida räägivad sõrmed su tervise kohta? 

Õhtuleht.ee, 9. märts 2017 14:40
Foto: PantherMedia / Scanpix
Teadlased väidavad, et pelgalt inimeste sõrmede pikkust vaadates võib teha üllatavaid järeldusi nende tervise kohta.

Newsmax Health toob välja kuus kõrvalekallet, mida võib ennustada pelgalt sõrmi vaadeldes.

Samal teemal

·            Eesnäärmevähk. Ajakirjas British Journal of Cancer avaldatud uuringu kohaselt on meestel, kelle nimetissõrm on pikem kui sõrmusesõrm kolmandiku võrra väiksem risk haigestuda eesnäärmevähki. Üle 60 aastastel meestel, kellel on seesugused sõrmed, on see risk lausa 87% väiksem.

·            Südamehaigus. Teistest sõrmedest pikem sõrmuse kandmise sõrm näitab väiksemat südamehaiguste riski. Ajakirjas International Journal of Obesity avaldatud artikli kohaselt kehtib see ennekõike meeste kohta.

·            Depressioon. Ajakirjas Personality and Individual Differences avaldatud uuringus leiti, et kui nimetissõrm on pikem kui sõrmuse kandmise sõrm, on meestel suurenenud risk depressiooniks ja ärevuseks. Seda tunnust on seostatud ka suurenenud riskiga haigestuda skisofreeniasse.

·            ADHD. Lühike nimetissõrm ja pikk sõrmuse kandmise sõrm näitab ka suuremat riski haigestuda tõbedesse, mis on rohkem levinud meeste seas – näiteks aktiivsus- ja tähelepanuhäiresse (ADHD), Tourette´i sündroomi ja autismi.

·            Rasvumine. Kui meestel on sõrmuse kandmine pikem teistest sõrmedest, on ta elu jooksul rohkem ohustatud rasvumisest.

·            Füüsiline agressioon. Ajakirjas Biological Psychology avaldatud uuringu tulemuste kohalt on nii, et kui meeste sõrmusesõrm on pikem, on nad suurema tõenäosusega agressiivsemad kui need mehed, kelle nimetissõrmed on pikemad.

Samal teemal

31.02.2017
Pärnus võetakse homme luubi alla autism
03.02.2017
Seljavalu võib ennustada enneaegset surma
21.00.2017
Mis on astroloogia ning kas ja kuidas see töötab?