TERAVA PILGUGA: Tartlasest teadmamehe Roberti pilk on eriliselt ergas ja selge – kaasvestlejal on tunne, et ta vaatab kusagile sügavale-sügavale. Foto: Aldo Luud
Kristel Rõss 10. märts 2017 04:00
"Ega mina ei võta valusid ära, need kaovad ise," teatab Tartu teadmamees Robert Tint, kelle jutule soovivad tulla alatihti tervise, suhete või muude eluhädadega kimpus inimesed. Kas ta on nõid, tervendaja või selgeltnägija?

"Ega mina ei võta valusid ära, need kaovad ise," teatab Tartu teadmamees Robert Tint, kelle jutule soovivad tulla alatihti tervise, suhete või muude eluhädadega kimpus inimesed. Kas ta on nõid, tervendaja või selgeltnägija?

"Ei-ei," muheleb erksapilguline mees vastuseks. "Pigem olen ma… mõistja." Robert ei ehi ennast tervendajatiitliga ka sel põhjusel, et tema arusaamist mööda ei saagi teist inimest terveks teha.

"Mõtesta ümber valdkond, kus oled umbe jooksnud ja haigus hakkab taanduma!" kinnitab ta. Sügava tervisehäda korral soovitab Robert alati pöörduda arsti poole. Aga kui inimene pärast operatsiooni oma ellusuhtumist muudab, ei tule haigus tagasi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (32)

too miis 11. märts 2017 20:40
on järgmine meditsiininobeli laureaat.
Kas 11. märts 2017 21:28
Kas sa ise põrusid läbi
mööduja 11. märts 2017 12:41
Olen olnud väga väga raskelt haige. Mingil hetkel tekkis seesmine mõistmise hetk: et veel elada, tuleb uuesti sündida. Uuesti sündida emotsionaalselt, muuta mõned asjad ja inimesed oma elus, võtta vastu mõned otsused, hakata tegema asju, mida olen alati tahtnud ja mille järgi on olnud igatsus. Jah, see kipub ununema ja kukud tagasi harjumuslikesse mõtetesse ja reaktsioonidesse, eriti kui ümberringi samad vanad olukorrad ja probleemid. Aga parem on teha pool tööd, kui tervet ei ole võimalik:) Endale valetamine ei aita, paraku on ka mõni elumuutus vajalik ja keskkonna vahetus sageli. Mina olen oluliselt õnnelikum kui enne haigestumist ja muidugi on tervisega ok. Olen tänulik, et see mõistmise hetk tuli. Terveks ei saa teine inimene kedagi teha, saab anda nõu ja suunata tähelepanu ning selgitada, miks see toimib. Selles mõttes on hea, et vastavat infot jagatakse. Mis sellest, et enamuse jaoks on see hookus-pookus. Terviseprobleemita inimene ei peagi mõistma, tal ei ole selleks vajadust:) Teistele võib see olla oluline info, just vajalikul hetkel.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS