Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 22. märts 2017 14:10
Eelmisel nädalal püsis ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestunute arv eelneva nädalaga võrreldes samal tasemel, kuid haigestunute hulgas kasvas laste osakaal. Arstide poole pöördus 4203 inimest, neist veidi üle 51 protsendi olid lapsed.

Haigestumise kasvu täheldati  põhiliselt väikelaste seas ning see oli seotud RS- viirusega. Terviseameti teatel nakatuvad sagedamini alla 2-aastased. Sümptomid võivad ulatuda ülemiste hingamisteede põletikust kuni kopsupõletikuni. Viirus tekitab köha, mis võib kulgeda astmaatiliste nähtudena, lapsel võib tekkida lämbumisoht.

Grippi haigestumus on jätkuvalt  langustrendis, haigestumise intensiivsust võib hinnata madalaks, kuid geograafilist levikut endiselt  laialdaseks. Gripiviiruste osakaal moodustab kõikidest ülemiste hingamisteede haigestumisi põhjustavatest viirustest 15 protsenti. Kuid vanemaealiste vanusrühmas on haigestumised jätkuvalt seotud peamiselt gripiviirusega. 

Tervise- ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse poolt täpsustatud andmetel on hooaja algusest hospitaliseeritud 1300 patsienti,  neist   72 protsenti on olnud täiskasvanud (20-64.a ) ja vanemaealised patsiendid.

Uusi andmeid gripi tõttu intensiivravi vajavate inimeste kohta sel nädalal ei laekunud.

Gripi tõttu on intensiivravi vajanud sel hooajal 104 riskirühmadesse kuulund inimest, neist pea 78 protsenti olid vanemaealised patsiendid. Intensiivravi on vajanud ka kaks last vanuses 0-4-eluaastat,  üks koolilaps ja 19 inimest vanuses 18-64 eluaastat. Üks inimene oli eelnevalt terve, andmed kaasuvate haiguste kohta puudusid kahel  inimesel, ülejäänud kuulusid riskirühmadesse kas vanuse või kaasuvate haiguste olemasolu tõttu. Terviseametile teadaolevalt on intensiivosakonda sattunutest üle 16 protsendi olnud  hooldekodude elanikud.