Keha

Punapeedi mahl parandab südamehaigete tervist 

Õhtuleht.ee, 23. märts 2017 10:40
Foto: PantherMedia / Scanpix
Peedimahlas sisalduvad nitraadid suurendavad vere voolu südamesse ja teistesse lihastesse, andes nii südamepuudulikkusega inimestele rohkem jõudu ja parandades inimeste üleüldist sooritusvõimet.

Värske uuring Kansasest räägib, et kõrgkoolide jalgpallimeeskonnad joovad sageli enne mängu peedimahla, sest see parandab mängijate sooritusvõimet. Varasemad meditsiiniuuringud kinnitavad, et peedimahl parandab ka südamehaigete tervist.

Newsmaxhealth.com vahendab ajakirjas Journal of Nitric Oxide, Biology and Chemistry ilmunud uuringut, mis kinnitab, et punapeedi mahl suurendab vere liikumist kiiresti liikuvatesse lihaskiududesse.

Sellest teadmisest on palju kasu südamehaigetele, kellel südamepuudulikkus vähendab organismi võimet transportida hapnikku oluliste lihasteni, mistõttu on neil raskem oma käsi ja jalgu liigutada. Teadlased ütlevad, et isegi kui peedimahla mõju organismile aitab suurendada hapnikuvarustust vaid kümne protsendi võrra, on oluline vahe, kas inimene liigub ratastoolis või kõnnib ise ringi.

Samal teemal

01.03.2017
Võimas MAGNEESIUM - kas tarbid piisavalt?
15.01.2017
PARIMAD JUST NÜÜD: Tosin talvist supertoitu
14.01.2017
Rosolje: mõnes napib heeringat, teises on jälle liialt sibulat ja peeti
13.12.2016
TEE JÄRGI: Tervislikke eluviise järgivate perede kümme toitumisharjumust