Meeled

Algav töönädal tekitab masendust? Nende viie nipiga muudad nädala esimese poole muretumaks (2)

Õhtuleht.ee, 26. märts 2017 15:10
Pärast nädalapikkust õhtusöökide valmistamist ja töölõuna kaasapakkimist võib külmkapp vajada inventuuri ja puhastavat lappi.Foto: PantherMedia / Scanpix
Kuigi pühapäev on ette nähtud puhkamiseks, mil tuleks akusid laadida, saab algava töönädala esimese poole muuta muretumaks, kui just pühapäeval selleks mõningaid ettevalmistusi teha.

1. Tee külmkapp korda ja täida see värske toidukraamiga. Pärast nädalapikkust õhtusöökide valmistamist ja töölõuna kaasapakkimist võib külmkapp vajada inventuuri ja puhastavat lappi. Võta välja kõik toiduained, pese külmkapp puhtaks ning süstematiseeri vajalikud ja kõlblikud asjad uuesti kappi tagasi. Nii väldid mustuse ja bakterite kogunemise külmkapis olevatele toitudele. Ühtlasi annab see sulle ka poeskäiguks ülevaate, mida peaksid juurde ostma ning millega saab veel nädalajagu hakkama, soovitab HerFamily. Ühtlasi - tee poodi minekuks nimekiri, see aitab sul säästa aega ja raha. Nii ei pea sa poes olles mõtlema, mida veel tuleks osta ning samas ei tee ka oste emotsiooni ajel.

Jäta oma plaanidesse kindlasti sisse ka aega iseendale. Veedad sa selle jalutuskäiguna pargis, poodlemise või värskendava uinakuna – vahet pole, peaasi, et päevakava oleks vahelduslik ja aitaks ennetada stressi.

3. Tee pühapäevast pesupäev. Musta pesu korv ajab üle ääre? Nüüd on aeg panna pesumasin käima ja hoida ta töös terve päeva. Samal ajal, kui pesumasin usinalt riideid peseb, saad sina tegeleda muude ettevalmistustega või veeta mõnusalt aega pere ja sõprade seltsis.

Kui nädala alguses on riidekapp puhtaid riideid täis, ei teki ka hommikuti paanikat, mida täna selga panna. 

Lisaks tasub vastavalt trennide arvu järgi valmis panna trenniriided nii endale kui ka lastele. See aitab unistel hommikutel aega kokku hoida ja nii võid kindel olla, et spordiklubis ei tule ette ebameeldivat üllatust maha jäänud pükste või sokkide näol.

4. Tee kotid korda. Aeg-ajalt koguneb üleliigseid asju nii käekottidesse kui ka laste koolikottidesse. Nüüd tasub rahulikult üle vaadata, mida kotipõhja leidudest alles hoida ning mis peaksid leidma teekonna prügikasti. Rahuliku sorteerimisega välistad võimaluse, et viskad ära mõne tähtsa telefoninumbri, mis kirjutatud tšeki tagaküljele. 

Laste koolikottidest võib üllatuslikult leida ka näiteks kehalise tunnist kaduma läinud sokid või kaduma läinud kodutöö, mida õpetaja mitu päeva tagasi oma lauale hindamiseks palus tuua.

5. Valmista söök nädala esimeseks pooleks. Kui aega veel üle jääb, tee valmis lõuna- ja õhtusöögid järgnevateks päevadeks. Siis ei pea esmaspäeval pärast tööd koju kiirustades muretsema, et ees ootavad tühjade kõhtudega lapsed. Samuti annab see võimaluse pärast pingelist tööpäeva lõõgastuda, mitte veeta õhtu palavas köögis pliidi ääres.

Samal teemal

28.11.2016
Epp Petrone: "Usun, et kõik haigused on tulnud meile midagi õpetama."