Uudised

Paindlik tööaeg nõuab töö ja puhkuse mõistlikku tasakaalu (8)

Silja Paavle, 25. aprill 2017 15:55
"Kvaliteetne töö tähendab ka kvaliteetset puhkust. See on oluline, et säiliks meie tervis ja teeksime tööd ohutult,“ rõhutab Maret Maripuu.Foto: PEETER LANGOVITS
Uued tööajavormid muudavad töötamise paindlikumaks ja mugavamaks, kuid nõuavad senisest suuremat tähelepanu töö ja puhkuse mõistliku tasakaalu leidmiseks.

Täna räägiti rahvusvahelisel töötervishoiu ja –ohutuse alasel konverents „Kas aeg tapab?“ uutest tööajavormidest, muutunud tööajast, selle mõjust töötamisele ning töötaja tervisele.  

Tööinspektsiooni peadirektor Maret Maripuu ütles avakõnes, et uued tööajavormid muudavad töötamise paindlikumaks ja mugavamaks. „Kaugtöö võimaldamine algab usaldusest – kas tööandja usaldab, et töötaja täidab tööülesandeid ka kontorist eemal olles. Töötaja peab usaldust oma hea tööga õigustama,“ ütles Maripuu. „Samas tähendab suurem paindlikkus sageli aga seda, et ajataju ja piirid kaovad ja inimene teeb kauem tööd. Kvaliteetne töö tähendab ka kvaliteetset puhkust. See on oluline, et säiliks meie tervis ja teeksime tööd ohutult,“ lisas ta.

Samal teemal

11.05.2017
Mullu suri tööl rekordarv inimesi. Miks juhtuvad tööõnnetused?
20.04.2017
VAHEAJAKS AMETISSE: tööpäev pikem, palk parem
17.04.2017
Pea iga neljas tööõnnetus on põhjustatud kontrolli kaotamisest masinate üle
10.03.2017
HULL AASTA: Mullu registreeriti üle 5000 tööõnnetuse