Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 28. aprill 2017 11:15
Ohtralt kehale ja ajule tervendavalt mõjuvaid toitaineid ja bioaktiivseid ühendeid tulvil ingver on maailmas üks tervislikumaid vürtse.

Seepärast kasutatakse seda paljudes toitudes, kuid pika ajalooga ingverijuur on olnud kasutusel ka nii traditsioonilises kui alternatiivses meditsiinis, kirjutab Collective Evolution ning toob välja kolm tõbe, mida ingver ravib paremini kui mistahes tablett.

1. Iiveldus. Olgu see hommikune rasedusega kaasnev iiveldus, merehaigus või seedehäire – ingver pakub sellele leevendust. Ka keemiaraviga kaasnevale iiveldusele võib ingver leevendust pakkuda.

2. Lihasevalu. Ingveris sisalduv aine gingerol aitab tänu oma põletikuvastastele omadustele leevendada nii ülepingest tulenevaid kui põletikulisi lihasevalusid, samuti nendega kaasnevaid peavalusid.

3. Nohu. Ingveris sisalduvad ained toimivad kehas viirusvastaselt ning aitavad nii tappa külmetushaiguseid põhjustavaid baktereid. Ingver on ka tõhus vahend võitlemaks ülemiste hingamisteede infektsioone põhjustavate viirustega.

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Madli 30. aprill 2017 08:41
Ingver...on viirusevastane ja aitab nii tappa baktereid?! Tule taevas appi, viirused ja bakterid on ju lausa eri maailmadest, iga vähegi meditsiinist teadev inimene teab ka seda.
nii ongi 29. aprill 2017 11:50
võid ju ingverit tarbida aga iga haigus paraneb teatud ajaga kui ei ole surmatõbi
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS