Keha

Kolm haigust, mille parim ravim on ingver (9)

Õhtuleht.ee, 28. aprill 2017, 11:15
Foto: PantherMedia / Scanpix
Ohtralt kehale ja ajule tervendavalt mõjuvaid toitaineid ja bioaktiivseid ühendeid tulvil ingver on maailmas üks tervislikumaid vürtse.

Seepärast kasutatakse seda paljudes toitudes, kuid pika ajalooga ingverijuur on olnud kasutusel ka nii traditsioonilises kui alternatiivses meditsiinis, kirjutab Collective Evolution ning toob välja kolm tõbe, mida ingver ravib paremini kui mistahes tablett.

1. Iiveldus. Olgu see hommikune rasedusega kaasnev iiveldus, merehaigus või seedehäire – ingver pakub sellele leevendust. Ka keemiaraviga kaasnevale iiveldusele võib ingver leevendust pakkuda.

2. Lihasevalu. Ingveris sisalduv aine gingerol aitab tänu oma põletikuvastastele omadustele leevendada nii ülepingest tulenevaid kui põletikulisi lihasevalusid, samuti nendega kaasnevaid peavalusid.

3. Nohu. Ingveris sisalduvad ained toimivad kehas viirusvastaselt ning aitavad nii tappa külmetushaiguseid põhjustavaid baktereid. Ingver on ka tõhus vahend võitlemaks ülemiste hingamisteede infektsioone põhjustavate viirustega.

Samal teemal

11. juuli 2017, 15:30
Miks merehaigus kallale kipub?
30. juuni 2017, 15:00
Pane tähele: suvised külmetushaigused tahavad pikemat paranemisaega!
24. mai 2017, 15:50
Kolm seisundit, mil riskid ingverit süües tervisega
24. mai 2017, 15:00
Laupäeval saab Tartus tasuta peavalualast nõu