Hea nõu

MEELDETULETUS: seitse kaunist taime, mis on inimese tervisele ohtlikud (1)

Õhtuleht.ee, 3. mai 2017 16:50
Kõige mürgisemad on nartsissi sibulad – nende söömine võib põhjustada oksendamist, kõhulahtisust, krampe, kontrollimatuid värinaid ja südame rütmihäireid.Foto: KRISTJAN TEEDEMA
Kõik kaunid taimed pole teps mitte ohutud. Neid ei pea aiast välja viskama, kuid kui majas on lapsed ja loomad, tuleks nendega siiski hoolikamalt ringi käia.

Woman´s Day toob välja seitse taime, mille mürgisus võib sulle tulla üllatusena, kuid mille suhu sattudes võivad tagajärjed olla tõsised nii inimestele kui loomadele.

* Rododendron. Imeilusate õitega taimed on üleni mürgised - nii õite, varte kui lehtede suhu sattumisele võib järgneda kõhuvalu, hingamisraskused, halvatus, kooma ja isegi surm.

* Oleander õilmitseb meiegi aedades valgete, roosade või punaste õitega. Kuid juba üksainus leheke või pisikese taime tüki söömine võib olla eluohtlik. Oleandrimürgitusele viitavad unisus, pulsi aeglustumine, värinad ja krambid.

 * Nartsiss. Kõige mürgisemad on nartsissi sibulad – nende söömine võib põhjustada oksendamist, kõhulahtisust, krampe, kontrollimatuid värinaid ja südame rütmihäireid.

* Jugapuugi on mürgine üleni, kuid kõige mürgisemad on selle seemned. Jugapuu sisaldab alkaloide, mis võivad põhjustada krampe, halvatust ja raskemal juhul südamepuudulikkust.

* Hortensia õied sisaldavad ohtlikku mürki tsüaniidi. Õnneks on vähemalt selle lillega nii, et seda tuleb süüa päris suures koguses, et taime mõju oleks surmav.

* Filodendroni mahl võib ärritada nii nahka kui suud, tulemuseks on kõriturse, hingamisraskused, põletav valu ja seedehäired.

Samal teemal

30.06.2017
Ettevaatust! Liigne treenimine toob kaasa seedehäired
28.06.2016
PUHKUSEAEG ON KÄES: Millised mürgid varitsevad kodudes lapsi?
30.10.2011
Sinililli ega nartsisse lasteaedades olla ei tohi