Uudised

Peagi jõuab müügile temperatuuri mõõtev nutiplaaster 

Silja Paavle, 2. juuni 2017 11:30
Südameapteegi juhatuse esimees Katre Kõvask ja TempID tiim (pildilt on puudu üks liige) lõid käed ning peagi jõuab nutiplaaster müügile Südameapteeki.Foto: Erakogu
Äriideede konkursi Ajujaht finaali võitnud temperatuuri mõõtev nutiplaaster TempID jõuab peagi müügile Südameapteeki. Ühekordselt või korduvalt kasutatav nutikleeps mõõdab ja salvestab kehatemperatuuri andmeid, mida on võimalik hiljem lugeda nutiseadmest. 

Nutikas plaaster töötab lihtsal põhimõttel: sellesse paigaldatud uusimal tehnoloogial töötavad sensorid mõõdavad temperatuuri ning töödeldud andmed jõuavad mobiiltelefoni või mõnda teise nutiseadmesse.  Mobiilse rakendusega on võimalik analüüsida erinevaid tervisenäitajaid, pidada ravilogi ja saata oma andmeid  arstile. Hoides endas patsiendi koodi, saab toodet kasutada ka patsiendi isiku tuvastamiseks haiglates.

Südameapteekide juhatuse esimees Katre Kõvask ütles, et Südameapteek jagab täielikult TempID meeskonna usku toote uuenduslikkusest. „TempID nutiplaaster on suurepärane edulugu innovatsioonist tervishoius. TempID nutiplaaster muudab inimese elu mugavamaks ka siis, kui tervis jukerdab ning võimaldab muuta koduse ravi tulemuslikumaks. Uudsed võimalused läbi innovatsiooni oma tervise eest nii väiksemate kui suuremate murede korral hoolt kanda täienevad pidevalt ning mul on hea meel, et just Südameapteek saab olla see, kes seda Eestist võrsunud kasulikku uuendust inimestele pakkuma saab hakata,“ lisas Kõvask.

Samal teemal

15.02.2018
Tapal avati uus tervisekeskus koos apteegiga
30.11.2017
Tallinna lennujaamas avatakse täna taas apteek
14.08.2017
Südameapteegi uueks tegevjuhiks saab Risto Laur
30.05.2017
SALAKAVAL SUVESOE: kuidas kuuma ilmaga enda tervist hoida ja ellu jääda?