Uudised

Lastefondi tublimad vabatahtlikud sõidavad preemiareisile Hamburgi 

Silja Paavle, 5. juuni 2017 09:20
TÜK Lastefondi tänavuse hooaja parimad vabatahtlikud on Kaiu Kostabi (paremal) ja Hanna Plato. Foto: Kadri Kitsik
TÜK Lastefondi tänavuse hooaja parimateks vabatahtlikeks valiti Kaiu Kostabi ja Hanna Plato. Tublidele haigete laste abistajatele pani fondi hea sponsor Reisiekspert välja reisi Hamburgi.

36-aastane Hanna liitus fondiga 2015. aasta sügisel ning lõppeval hooajal täitis ta juba Tartu vabatahtlike juhi abi ülesandeid. Varasemalt on ta aidanud fondis korraldada ka sponsorlussuhteid. Farmatseudiharidusega Hanna töötab igapäevaselt ravimifirmas registreerimisspetsialistina ning kasvatab koos abikaasaga kolme last.

Samal teemal

Naise sõnul annab vabatahtlikuna tegutsemine talle tunde, et ta saab teha midagi päriselt kasulikku ning midagi ühiskonnale tagasi anda. “Ja egoistlikult saan öelda, et selline tegevus arendab positiivselt mu isikuomadusi. Näiteks sponsorlusega tegelemine, annetuste kogumine ja negatiivsed tagasisided kasvatavad paksu naha, samuti on paranenud enesekontroll ka teistes elu valdkondades,“ toob Hanna välja Lastefondis tegutsemise arendavad küljed.

Lastefondi strateegiajuhi Küllike Saare sõnul on Hanna suurepärane näide sellest, et vabatahtlikkus ei ole üksnes tudengite pärusmaa, vaid seda saab edukalt ühendada ka töö- ja pereeluga. “Leida enda niigi tihedas graafikus aega teiste abistamiseks heast südamest, on lihtsalt imetlusväärne,” sõnab ta.

Tallinna vabatahtlike seast aasta vabatahtliku tiitli vääriliseks tunnistatud 29-aastase Kaiu jaoks ei ole tunnustus esmakordne, sest ka eelmisel aastal peeti teda üheks tublimaks Lastefondi vabatahtlikuks. Kaiu on fondi ridades tegutsenud kaks ja pool aastat, millest viimased poolteist on ta täitnud ka Tallinna vabatahtlike juhi rolli. Fondis tegutsemise kõrval töötab naine igapäevaselt Eesti Raudtee majandusarvestuse spetsialistina.

“Kaiu energia on nakkav ja ta suudab kiiresti veenda ka teisi oma hullumeelsete ideedega kaasa tulema,” iseloomustab Lastefondi strateegiajuht värskelt aasta vabatahtlikuks valitud Kaiut. “Lisaks ei eksiteeri Kaiu elus sõnapaari "Ei saa", sest seda asendab "Kuidas saab?". Eks need ongi põhjused, miks Kaiu juba teist aastat Tallinnas aasta vabatahtlikuks valitakse!”

Aasta vabatahtlikke autasustas fond oma hea sponsori Reisieksperdi toel preemiareisiga Hamburgi. “Leiame, et Hanna ja Kaiu on ära teeninud ühe korraliku puhkuse, mistõttu saadamegi nad mõneks ajaks erinevatest kohustustest võimalikult kaugele,” muigab Küllike Saar. “Meil on hea meel, et saime seda teha tänu koostööle Reisieksperdiga!”

Lastefond on aasta vabatahtlikke valinud aastast 2012.