Hea nõu

Kuidas oma ainevahetust natuke elavdada ja kiirendada 

Toimetas Greete Kõrvits, 6. juuni 2017 19:34
Foto: PantherMedia / Scanpix
Et su keha ainevahetus kulgeks sujuvamalt ja kiiremini, aidates kaasa nii heale enesetundele kui vähenevale kõhupolstrile, on mõned lihtsad nõuanded, mida järgida. Veebileht Health.com soovitab järgmisi asju, et seedimine ja muud keha protsessid töötaksid tõhusalt.

1. Ära jäta hommikusööki vahele.

2. Ära alusta mingi näljutamisdieediga, sest siis hoiab su keha kinni igast viimasest kui kalorist (nälgimine on muidugi halb ka muudel põhjustel).

3. Ainevahetus on keemiline protsess. Toit, mida sa sööd, on nagu sinu kütus, mis sulle energiat annab. Teadmine, kui palju oma igapäevaste tegevustega kaloreid põletad, aitab sul ka arvutada, kui palju neid tarbida.

4. Tee trenni regulaarselt. Ainevahetuse elavdamiseks parimad on igasugused kardiotreeningud.

5. Samas ära unusta ka lihas- ja jõutreeninguid.

6. Ära vaheta dieete. Üks dieet võib järsku populaarseks saada, aga kui sinu menüü sulle sobib ja on mõistlik ja toitainerikas, ära hakka seda vahetama. Dieetide vahel pendeldamine võib ka kaalu kord tõsta, kord langetada ja ainevahetusele see hästi ei mõju.

7. Kui käid regulaarselt trennis, võid endale hilisel õhtutunnil lubada ka kerge suupiste. Kuid magamaminekueelne snäkk peaks kindlasti olema proteiinirikas ja väike amps.

Samal teemal

14.06.2017
Kolm dieediviga, mis kaalu alandamise asemel kergitavad seda
12.06.2017
Eestlased eelistavad hommikul virguda kohvitassi seltsis
08.06.2017
Eriti tervislik jogurtihommikusöök
07.06.2017
Soovid punnkõhtu kaotada? Unusta dieedid, need viis soovitust aitavad!