Lapsed

Täiendatud fotoga!

FOTO | Keskhaiglas nägid nelja aasta järel taas ilmavalgust kolmikud! (7)

Toimetas Denes Kattago, 30. juuni 2017 11:07
Foto: Naistekliinik Ida-Tallinna Keskhaiglas/FB
Juuni lõpp kujunes Ida-Tallinna keskhaigla sünnitusmajas eriliseks, sest üle mitme aasta nägid siin taas ilmavalgust kolmikud.

Kolmikute sünd on harv nähtus nii lapsevanemate kui ka sünnitusmaja jaoks. Küll aga sai sel nädalal peale nelja-aastast pausi keskhaigla sünnitusmajas taas kolmikute sünni üle rõõmustada. Käesoleva aasta esimeste kolmikutena sündisid kaks poissi ja tüdruk. Viimati sündisid kolmikud siin 2013. aastal.

Samal teemal

Sünnitusmaja ämmaemandustöö koordineerija Helle Piheli sõnul on kolmikute sünd haruldane. „Seda enam teeb kolmikute sünd ka meile  rõõmu, kui lapsed on terved ja tugevad. Perele pole lapsed küll esimesed, kuid kolm korraga on midagi täiesti uut. Seepärast on kogu sünnitusosakonna personal perele nõu ja jõuga igati toeks,“ lisas ta.

Emadusnõuandla ämmaemandusjuhi Silja Staalfeldt-Rahumägi sõnul kulges kolmikute ema rasedus normaalselt ja nii ema kui beebid tundsid end hästi.

„Väga oluline on lapseootele jäänud naisel õigeaegselt oma rasedus arvele võtta ning regulaarselt kontrollis käia. Tänapäevased uuringud võimaldavad ema ja beebide tervisel kogu aeg silma peal hoida, et võimalikud kõrvalekalded kiiresti avastada,“ selgitab Silja Staalfeldt-Rahumägi.

Äsja valminud videoklippides räägitakse ja näidatakse täpselt, kuidas end rasedusega arvele võtta ja milliseid uuringuid esimese trimestri jooksul tehakse.

Ida-Tallinna keskhaigla sünnitusmajas on tänavu juunis olnud 344 sünnitust ja sündinud 354 last. Neist poisse 191 ja tüdrukuid 163. Kaksikuid on kaheksa paari ja ühed kolmikud.

Kokku on sünnitusmajas aasta esimese kuue kuu jooksul sündinud juba 2006 väikest beebit.

Samal teemal

11.06.2017
FOTO | Kiirabi võttis sünnituse otse autos vastu!
10.06.2017
Ohhoo! Eestis sündisid üle poolesaja aasta nelikud!
07.06.2017
Keskhaigla sünnitusmajas sündis rekordarv kaksikuid
01.06.2017
"Me kolmekesi tuleme…"