Uudised

Kas suurem hambaravihüvitis tähendab kehvemat ravi? (8)

Marvel Riik, 3. juuli 2017, 04:00
LIIGA ODAV?: Haigekassa soovib Eesti hambaarstide ja patsientide liitude hinnangul osta teenuseid hambaarstidelt liiga odavalt, mistõttu kannatavad kokkuvõttes nii patsient kui ka hambaarst, sest võimalused uute seadmete hankimiseks ja enesetäienduseks kahanevad. Foto: Priit Simson

Alates juulikuust hakkab kehtima senisest suurem hambaravihüvitis, mis laieneb kõikidele ravikindlustatud täiskasvanutele. Rahul pole selle hüvitisega aga ei Eesti hambaarstide ega patsientide liit.

Uue süsteemi järgi ei pea inimene enam hüvitise saamiseks haigekassale avaldust tegema. See toimub arsti ja haigekassa vahel automaatselt. Lisaks kõrgematele hüvitismääradele puudutab see ka senisest rohkem inimesi. Peale rasedate, alla aastaste laste emade, pensionäride ja suurenenud ravivajadusega isikute saavad nüüdsest hüvitist ka kõik teised ravikindlustatud täiskasvanud. Viimaste puhul käib jutt 30 eurost. Eelnevate hüvitiste saajate rahaline määr, mis oli kuni 28 eurot, tõuseb aga 85 euroni.

Ent siin on üks suur aga: hüvitist on võimalik saada vaid nende hambaarstide juures, kes on haigekassa lepingulised partnerid. Eelmise nädala alguses oli Eesti 546 hambaraviasutusest haigekassaga liitunud vaid 51. Tõsi, uusi taotlusi on esitatud üle 100 ja haigekassa terviseedenduse ja kommunikatsiooni talituse juhi Liis Hinsbergi sõnul tuleb neid iga päev juurde. "Usume, et patsiendid on motiveeritud hambaarsti rohkem külastama soodustuse pakkumisel ning et hambaarstid soovivad jätkuvalt oma piirkonna elanikele hambaraviteenust pakkuda ning sõlmivad lepingud haigekassaga," ütleb Hinsberg.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10. august 2017, 14:05
Hambaravihüvitist on kasutanud ligi kümme tuhat inimest
13. juuli 2017, 12:05
Hambaravihüvitist on kasutanud juba 2400 inimest
6. juuli 2017, 04:00
Hambaravihüvitist ei saa mitmes linnas ja vallas kasutada
2. juuli 2017, 18:29
Juhtkiri | Hambaravihüvitis paneb hambaid kiristama