Uudised

Aluselise toitumise hulluse algatanud ameeriklane pandi vangi (20)

Toimetas Greete Kõrvits, 4. juuli 2017 19:22
Foto: Vida Press
Raamatu "The pH Miracle" ("pH ime" ingl. k. - toim.) autor Robert O. Young mõisteti vangi. Mees võttis oma San Diego kodus patsiente vastu, ehkki arstiluba tal pole. Üldiselt peavad tänapäevast, eksperthinnangute ja analüüsipõhist teadustööd harrastavad inimesed Youngi šarlataniks ja pseudoteaduste viljelejaks.

San Diego Union-Tribune kirjutab, et Young mõisteti süüdi pärast kolm aastat väldanud kohtuprotsessi. Kohtumõistmise käigus tulid vaatluse alla nii tema kahtlased teooriad kui ka praktika: mees pakkus kalli raha eest ravi raskelt haigetele inimestele, kellele muu hulgas süstis sisse söögisoodaga segatud vedelikke. Ühe sellise "seansi" hind oli 500 dollarit.

"Ma kardan, et teil läks asi käest ära, kui läksite liiga ennast täis teemadel, millest teil paraku mingeid teadmisi pole," selgitas kohtunik Richard Whitney, kes tunnistas küll, et Youngi teooria pole lõpuni totaalne jama, kuid et mehel puuduvad vastav teaduslik taust ja moraalne õigus inimestelt raha sisse kasseerida. Ta lisas, et Young "varastas haigetelt inimestelt aega" ja pettis mõnedelt lootusrikastelt patsientidelt välja kümneid tuhandeid dollareid.

Youngile mõisteti kolme aasta ja kaheksa kuu pikkune karistus. Tõenäoliselt peab ta reaalselt trellide taga veetma poole sellest ajast. Kohtusaalis viibisid nii Youngi pooldajad, kes näevad temas märtrit, kui ka need, kes peavad ennast või oma pereliikmeid tema ohvriteks.