Foto: PantherMedia / Scanpix
Silja Paavle 10. juuli 2017 12:10
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli suvisel vastuvõtul sai tänavu kandideerida seitsmele rakenduskõrghariduse õppekavale. Kolmele kutseõppe õppekavale kestab vastuvõtt kuni augusti lõpuni.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rakenduskõrghariduse 296-le õppekohale esitati sel suvel kokku 1584 avaldust, konkursiga 5,4 soovijat ühele õppekohale. Kõige suurem oli konkurss taas hambatehniku õppekavale - ühele õppekohale 15,1 inimest. Populaarsuselt järgmisele, ämmaemanda erialale, kandideeris 9 inimest ühele õppekohale. Kutseõppes on siiani kõige populaarsemad lapsehoidja ja hooldustöötaja õppekavad.

„Vastuvõtt, mis toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis kolm korda aastas, on kõrgkooli töötajate jaoks põnev ja kiire aeg,“ ütles õppeosakonna juhataja Jaana Sepp. „Kuna eriala valik on kandideerijatele olulise tähtsusega, on tänavusuvisel vastuvõtuperioodil meile abiks ka SA Rajaleidja karjäärinõustajad, kes on huvilistele õige tee leidmisel lahkesti abiks,” täiendas Sepp.

Erinevalt mitmetest teistest kõrgkoolidest tuleb kõigil Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli sisseastujatel läbida vastuvõtutest ja -vestlus ning mõne eriala puhul ka vastuvõtukatse. „Vastuvõtuprotsess on väljalangevuse ennetustegevus, mille abil selgitame välja kandidaadid, kes on eriala jaoks enim sobivad. Katsed ei ole lihtsad, kuid nende osatähtsus on vastuvõtuprotessis olulise tähendusega nii tulevase õppetöö kui eriala järelkasvu jaoks.” lisas Jaana Sepp.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on rahvusvaheliselt tunnustatud tervise ja heaolu valdkonnas koolitust pakkuv riiklik rakenduskõrgkool. Kõrgkoolis õpib 1156 üliõpilast ja 347 kutseõppurit. 2016/17 õppeaastal esitati kõrgkooli kokku 2457 sisseastumisavaldust. Kõrgkoolil on struktuuriüksus Kohtla-Järvel ning õppetöö toimub lisaks Pärnus, Haapsalus, Viljandis ja muudes regionaalsetes üksustes.