Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 18. juuli 2017 16:50
Ajal, mil inimesed teadvustavad tervisliku toitumise olulisust, on ka roheline tee läinud moodi. Ja mitte asjata – roheline tee on maailmas üks tervislikumaid jooke, sest selles sisaldub ohtralt kehale kasulikke antioksüdante ja tarvilikke toitaineid.

Sestap pole ime, et ka teaduslikult on tõestatud rohelise tee kasulik mõju nii vaimule kui kehale, samuti, et see aitab kehakaalu kaotada ning paljusid tõbesid ennetada, kirjutab Genius Beauty ja toob välja seitse põhjust, miks oma tervisele ja välimusele mõeldes rohelist teed juua.

·  See aitab aknega võidelda. Roheline tee vähendab nahas põletikuprotsesse ja parandab immuunsüsteemi.

· See parandab tervist tervikuna. Roheline tee sisaldab mitmeid kõrge toiteväärtuse ja polüfenooliderikkaid bioaktiivseid ühendeid. Need on võimsad antioksüdandid, mis aitavad kaitsta rakke kahjustuste eest ja vähendavad vabade radikaalide moodustumist organismis, need on sageli vananemise ja erinevate haiguste põhjustajaks.

·  See parandab aju töövõimet.

·  See aitab rasvu põletada ja parandab füüsilist töövõimet.

·  See vähendab riski haigestuda Alzheimeri ja Parkinsoni tõppe.

·  See tapab viiruseid ja baktereid.

·  See aitab vähendada riski haigestuda teist tüüpi diabeeti.

·  See vähendab südame-veresoonkonna haiguste riski.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Teeline 19. juuli 2017 11:39
mina olen teejooja, juba aastaid. 3-4 aastat, kuni eelmise aastani jöin väga palju rohelist teed, igal pool ju info, et olla hästi tervislik ja mulle on see maitse ka hästi mokkamööda. Aga nagu köikide asjadega, ei maksa ka rohelise teega üle pingutada. Ma käisin tervisekontrollis ja selgus, et rauda on vähe. Pole kunagi probleemi olnud varasemalt. Arstiga vestluses selgus, et roheline tee pärsib raua omandatavust organismi poolt. Loomulikult vöin nüüd ka juua, aga mitu tundi pean vahet pidama söögikordade ja rohelise tee joomise vahel.
Vahest olen ju joonud a see maitseb ja haisebnagu rohujahu 18. juuli 2017 20:46
Ööökima ajab noh , Ei taha
18. juuli 2017 21:10
osta korralikku teed ja on hoopis teine asi. odav tee on tõesti justkui jahvatatud hein.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS