Uudised

Läänemaailma vaevab süvenev spermakriis (35)

Toimetas Aadu Hiietamm, 26. juuli 2017, 17:06
Spermatosoidid.Foto: Vida Press
Euroopa, Põhja-Ameerika, Austraalia ja Uus-Meremaa meeste spermas väheneb kiiresti seemnerakkude arv, selgub ajakirjas Human Reproduction Update avaldatud teadlaste uuringust. 

Teadlased uurisid 43 000 mehe vastavaid näitajaid ja leidsid, et ligi 40 aasta jooksul  (1973–2011) on spermatosoidide arv ühes milliliitris seemnevedelikus vähenenud enam kui 50% võrra. Kui aga võtta aluseks seemnerakkude arv seemnepurske kohta, siis on vähenemine koguni ligi 60%. Lõuna-Ameerika, Aasia ja Aafrika meeste puhul ei täheldatud sellist tendentsi. "Arvestades spermatosoidide tähtsust mehe viljakusele ja inimkonna tervisele on uuringu tulemused äratuskell nii maailma teadlastele kui ka terviseametitele," rõhutas uuringujuht Hagai Levine Jeruusalemma Heebrea ülikoolist.

35 KOMMENTAARI

r
Rahvaste segamine aitab mõnede arvates. Intelligentsus on päritav. Mõnedele poliitikutele pole vahet. Peaasi, et on hulgaliselt mõjuttavaid maksumaksjaid. 27. juuli 2017, 19:55
See on otseses seoses pillide tarvitamisega. Kui pillid ja rasestumisvastased vahendid kõrvalt ära võtta taasub kõik tagasi.
k
Kaarel Tellis 26. juuli 2017, 23:18
No minul isiklikult küll selliseid kummalisi probleeme pole...nagu naist kummita rahuldad, nii ka kohe rasestub! Ootan huviga pakkumisi... ;)
Loe kõiki (35)