Keha

Pidev pissihäda ja veritsevad igemed – kuus üllatavat märki, et su veresuhkur on liiga kõrge 

Õhtuleht.ee, 22. august 2017 10:35
Suurenenud vajadus urineerida on märk, mis annab aimu, et veresuhkru tase ei ole kontrolli all.Foto: PantherMedia / Scanpix
Maailmas on miljoneid inimesi, kellel on veresuhkur liialt kõrge, kuid kes seda ei tea. Ja see on halb uudis – pidev kõrge veresuhkur võib põhjustada tõsiseid tõbesid, nagu näiteks südamehaigused, neeru- ja närvikahjustused ja pimedus.

Üks põhjus, miks inimesed oma kõrgest veresuhkrust midagi ei tea, on see, et nad ei pruugi ära tunda sellele viitavaid märke. Liiatigi võivad need mõnikord olla üsna üllatavad ja ebamäärased. Seepärast toob Men´s Health välja kuus ootamatut märki, mille olemasolul võid kahtlustada liig kõrget veresuhkrut. Kui need sind kimbutavad, pea nõu oma arstiga.

Pidev pissihäda. Suurenenud vajadus urineerida on märk, mis annab aimu, et veresuhkru tase ei ole kontrolli all. 

Sul on pidev janu. Kõrge veresuhkur paneb su jooma.

Sa oled väsinud. Väsimus on kahe eelneva sümptomi ning kõrge veresuhkru klassikaline kõrvaltoime.

Su nägemine on udune. Kui veresuhkur on kõrge, on terava nägemise eest vastutavasse silmaossa kogunenud liigne vedelik ning see põhjustab nägemishäireid.

Su igemed veritsevad. Bakterid armastavad suhkrut ning kõrge veresuhkru korral hakkavad nad igemetel vohama, muutes need punaseks, paistetunuks ja veritsevaks.

Sul on nahal kummalised laigud. Liiga kõrge veresuhkru tase kahjustab nahaaluseid veresooni ning see võib põhjustada nahale punakaspruune laike. Need võivad sügeleda ja olla valulikud.

Samal teemal

02.07.2018
Igemed korrast ära: see võib viia isegi infarktini
24.08.2017
Kuus toitu, mis peletavad su näolt väsimuse märgid
27.05.2017
Viis tervisehäda, mille vastu aitab mesi kaneeliga
06.03.2017
Kuus harjumust ja tõbe, mis ohustavad sinu südant