Uudised

Perearstid soovivad haigekassa nõukogus näha enda esindajat (10)

Silja Paavle, 22. august 2017, 16:43
Diana IngerainenFoto: Mihkel Maripuu
Eesti Perearstide Selts (EPS) saatis peaminister Jüri Ratasele pöördumise, kus tehti ettepanek lisada Eesti Haigekassa nõukogu liikmete hulka ka perearstide esindaja.„Perearst ja tema meeskond on kogu Eesti meditsiinisüsteemi alustala ning selle olulisust rõhutatakse nii sotsiaalministeeriumi kui haigekassa tervishoiustrateegiates ja arengukavades. Otsuste tegemise juures perearstide pädevusega aga ei arvestata,“ selgitas EPS esinaine Diana Ingerainen.„Selts on mures, et kõikide Eesti inimeste tervist puudutavate otsuste tegemise juures ei küsita nõu perearstidelt, kelle silmade läbi oleks esindatud laiem patsientide vaade,“ lisas ta.„Otsustajad haigekassa nõukogus peavad olema meditsiinisüsteemi ja patsiendi vajadustega otseselt kursis ning selleks on vajalik praktiline igapäevatöö kogemus ja meditsiiniteadmised. Perearstikeskused moodustavad täna Eestis kolmandiku tervishoiuteenuste osutajatest. Haiguste ennetamisel ja krooniliste haigete jälgimisel on just perearstidel uni

10 KOMMENTAARI

o
organ 23. august 2017, 10:41
Kas selles partei- ja nõukogude organis, mis Haigekassat ja seega praktiliselt kogu arstiabi korraldavad või kaost tekitavad, on praegu ühtegi arsti?
p
patsient 23. august 2017, 09:36
Kas saadavatest dividendidest hakkab perearstidel juba väheks jääma. Saadavad kasumisummad ju küll kümneid ja sadu tuhandeid eure?
Loe kõiki (10)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sirje.maasikamae@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee