Keha

Igapäevased koristusvead, mis võivad viia tervise 

Õhtuleht.ee, 29. august 2017 10:55
Foto: Vida Press
Kodu koristamine loob kergema ja puhtama olemise, kuid ometi tehakse selle käigus mõned üsna olulised vead, mis pikemas plaanis võivad viia tervise.

* Hambahari pistetakse pimedasse. Asjade kapis hoidmine tundub küll hea valik, kuid kui hoiad hambaharja pimedas, on bakteritel selle harjastel väga lihtne levida ja paljuneda, hoiatab news.com.au.

* Telekapult, uksenupud ja kraanid jäetakse pesemata. Just kraanid ja ukselingid ning telekapult on need, mida puututakse päeva jooksul kõige rohkem ning need on kõige bakteririkkamad paigad.

* Kasutatakse tolmuharja. See ei kogu kuidagi tolmu, hoopis paiskab seda mööda elamist laiali.

* Priisatakse pesuvahendiga. Ka kõige määrdunumate asjade küürimisel ära liialda pesuvahendiga - selle jäägid jäävad kangasse ning tekitavad nahaprobleeme ning allergiat.

* Kasutatakse ühte puhastuslappi. See levitab baktereid mööda mahapidamist.

* Ei puhastata tolmuimejat. Jah, tolmuimeja on mõeldud koristamiseks, kuid ka seda tuleb küürida. Muidu kannad sellega mustust hoopis laiali.

* Kasutatakse räpaseid pesukäsnu. Ainuüksi käsna pesemine ei hävita sellest mustust ja baktereid. Kui tahad terve olla, ima käsn vett täis ning kuumuta seda minuti jagu mikrolaineahjus. Kuumus hävitab bakterid.

Samal teemal

02.10.2017
Kümme asja, mida peaksid end pestes ALATI meeles pidama
17.11.2016
Mida teha peale tööd, et püsida õnnelikum ja tervem?
31.01.2014
Kraamida, kraamida, kraamida, jah