Uudised

2000 PATSIENTI: Põlvamaa mees on heategevuse korras haiglasse aidanud tuhandeid inimesi! (20)

Silja Paavle, 5. september 2017 13:31
Tänu annetajaile sai Ants Väärsi 2017. aasta veebruaris oma sõitudeks uhiuue invatakso.Foto: Alar Truu
Põlvamaa invataksojuht Ants Väärsi jõuab homme olulise verstapostini inimeste abistamise teel — varahommikul viib ta Tartusse silmaoperatsioonile oma kahetuhandenda patsiendi, kelleks on Põlvas elav 79-aastane Helju Toode.

"Ants on olnud mulle silmade ja kõrvade eest, haiglas ka kõik tunnevad teda. Ma ei kujuta ette, kuidas mina oleks Antsuta hakkama saanud. Süda on mul alati rahul, tean, et ta ei jäta tulemata ja korraldab kõik, ta on kindel tugi, võrratu inimene, kellest lausa kiirgab headust," on öenud Helju Toode, keda Ants on arsti juurde sõidutanud korduvalt.

Samal teemal

Ants Väärsi alustas haigete veoga 2012. aasta novembris. Tänavu on tal teinegi tähtis verstapost ületada - tal täitub viis aastat heategevust. Nimelt veab ise kaks rasket haigust seljatanud mees haiged ravile ja tagasi madalate hindadega, investeerides patsientide ja omavalitsuste poolt makstava teenustasu autodesse ja teenindamisse ning elatudes vaid oma pensionist.

Heade uudiste portaal GoodNews algatas 2015. aastal heategevuskampaania "Aitame Antsul aidata", mille eesmärgiks oli aidata Põlvamaa heategijal Ants Väärsil soetada uus invatakso, millega tema saab omakorda abistada hädasolijaid. Eesti rahva annetuste toel sai Ants 2017. aasta veebruaris kätte uue Volkswageni invatakso koos vajaliku sisutusega. Tema enda sõnul on uue autoga sõite kõvasti juurde tulnud. Lähiajal saab ta kätte Ameerikast tellitud elektrilise kanderaami, mille tootjafirma nõustus müüma 10 000 euro eest, kuid kõik siiatoomisega seotud asjaajamised on selle hinda kergitanud 17 000 peale. Spetsiaalne kanderaam hõlbustab veelgi abitus seisundis olevate haigete transportimist.

Ants Väärsit on tunnustatud nii Põlva valla poolt kui ka riiklikul tasemel — tänavu aprillis omistati talle ja heategevusliku kampaania "Aitame Antsul aidata" korraldajatele riiklik regionaalarengu auhind invatakso teenuse osutamise eest abivajajatele ilma kasumi teenimise eesmärgita.