Terviseuudised

„Sa oled mingi F-diagnoosiga või?“ (5)

Rainer Kerge, 9. september 2017, 00:01
INIMENE VAJAB ABI: Igaüks peaks oskama aidata kaaslast, kellel on mure. Parastamine ja sildistamine ei aita kedagi.Foto: Vida Press

„F-diagnoos“ on väljend, mida kasutab vahel osa meditsiinitöötajatest, ametnikest ja teenindajatest hullukese või segase sünonüümina. Enamasti patsientide-klientide puhul, kes on keskmisest närvilisemad, kahtlustavamad, kipuvad alatasa kaebama või vajavad asjaajamisel rohkem abi ja nõustamist. Samas võib sellel, kes seda väljendit teiste lahterdamiseks kasutab, endalgi olla mõni F-diagnoos.

Mida F-diagnoos siis tegelikult tähendab? Selle slängitermini etümoloogiliseks lahkamiseks pole vaja muud kui trükkida Google’isse „rahvusvaheline haiguste klassifikatsioon“ või lihtsalt „RHK-10“. Guugeldaja satub kiiresti haiguste nomenklatuuri eestikeelsele leheküljele.

Siin selgub, et F-iga (F00 – F99) tähistatakse kümnes alajaotuses kõige erinevamaid psüühika- ja käitumishäireid. (Kasvajate nii-öelda kood algab jälle C- või D-ga, seedeelundite haigused K-ga ja nii edasi.)

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. veebruar 2018, 12:10
Tartu tervishoiu kõrgkooli lõpetab 147 tervishoiuspetsialisti
4. detsember 2017, 09:47
Algab vastuvõtt Tartu tervishoiu kõrgkooli
23. november 2017, 11:20
Tartu tervishoiu kõrgkoolis toimub rahvusvaheline üliõpilaskonverents
3. oktoober 2017, 11:15
Avalikul loengul tutvustatakse ainulaadset 4D-anatoomialauda