Hea nõu

Ettevaatust! Melatoniin koos alkoholiga võib tekitada raskeid tervisehäireid (2)

Õhtuleht.ee, 4. oktoober 2017 15:00
Foto: PantherMedia / Scanpix
Väga sageli soovitatakse unehäirete korral esmalt katsetada kiiremat uinumist melatoniini sisaldava toidulisandi abil. Kui seda võtta õhtusel ajal pärast suuremat napsutamist, võivad tulemuseks olla tõsised tervisehäired.

Melatoniin on looduslik hormoon, mis reguleerib inimese ööpäevarütmi ning soodustab uinumist. Kui inimesel on unehäired, soovitatakse esmalt kiirema uinumise soodustamiseks tarvitada seda toidulisandina.

Kui seda teha aga õhtusel ajal pärast suuremat napsuvõtmist, võivad tulemuseks olla tõsised tervisehäired, kirjutab Medical NewsToday.

Esmalt nõrgeneb koos suurema koguse alkoholiga melatoniini mõju. Ka võib see kaasa tuua ärrituvuse, keskendumisraskused, ärevuse, näopunetuse, paistetavad käed ja jalad ning rahutud unenäod. Raskematel juhtudel võivad tekkida hingamisraskused, südamepekslemine, pea võib hakata ringi käima ja inimene võib minestada. Raskusi võib olla ka liikumisega.

See kõik tähendab, et alkoholi ja melatoniini koostoime raskendab organismi tööd ja ärritab seda. Ohtlike kõrvalnähtude ilmnedes tuleks ilmtingimata arstiga nõu pidada.

Samal teemal

02.03.2018
Kuidas näha häid unenägusid?
10.11.2017
Unehäired – millest saaks abi?
06.11.2017
Stressi ja unehäireid aitab leevendada ka teadlik toitumine
13.10.2017
ENNETA TÕBESID: astu haigustele vastu soola ja valgusega