Uudised

Eelmisel nädalal kimbutasid ülemiste hingamisteede nakkused 3051 inimest (1)

Silja Paavle, 19. oktoober 2017 10:27
Foto: PantherMedia / Scanpix
Eelmisel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 3051 inimest, neist 46 protsenti olid lapsed.

Suurt muutust Terviseameti andmeil haigestunute hulga osas eelmise nädalaga võrreldes ei olnud. 

Samal teemal

Gripitaolisi haigestumisi registreeriti Eestis eelmisel nädalal  78 korral, kuid need haigestumised ei olnud seotud gripiviirustega. Nakatunute arvu osas maakondades olulisi erinevusi ei ole. Vanusrühmade järgi haigestusid enim kuni 5 aastased lapsed. Laboratoorselt ühtegi gripiviirust ei kinnitatud, haigestumised olid seotud peamiselt paragripi- , rino- ja adenoviirusega.

Haigestumine Euroopa regioonis

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel oli grippi haigestumise intensiivsus madal Euroopa regiooni  kõikides riikides. Püsivat gripiviiruse levikut ei ole veel täheldatud, kuid üksikuid gripiviirusega seotud haigusjuhte on registreeritud Norras, Rootsis, Hispaanias, Poolas ja Saksamaal.

Kaitse ennast

Praegu on hea aeg end gripi vastu vaktsineerida. Eriti tõsiselt peaks vaktsineerimisele mõtlema vanemaealised (65+) ja inimesed, kes puutuvad kokku vanemaealistega või need kes põevad kroonilisi haigusi.

Vaktsineerimine on vastunäidustatud munavalgu või mõne muu vaktsiini koostisosa ülitundlikkuse korral ja ägeda palavikulise haiguse ajal.

Vaktsineerimisi on võimalik teha perearsti juures, vaktsineerimise teenust pakkuvates kabinettides ning erapraksistes. 
Vaktsineerimine on tasuline. Immuniseerimiskava väline vaktsineerimine toimub teenuseosutaja kehtestatud hinnakirja alusel.

Samal teemal

24.10.2017
Lastearst: krooniliste haigustega lapsed peavad olema vaktsineeritud
24.09.2017
Lõviosa Eestisse planeeritud gripivaktsiinist on kohal
18.09.2017
GRIPP: kuidas see raske haigus ära tunda ja end selle eest kaitsta?
13.09.2017
ARST: inimesed levitavad gripiviirust varem, kui haigussümptomid ilmnevad