Meeled

Vaata filmi treilerit!

INIMSUHETE TUMEDAM POOL: jaanuaris jõuavad kinolinale viis lugu ärakasutamisest (1)

Silja Paavle, 16. november 2017 11:17
Kaader filmist Nissan Patrol Foto: Erakogu
"Pole mõtet otsida koletisi oma voodi alt, kui nad on tegelikult peidus meis endis," on öelnud evolutsiooniteooria isa Charles Darwin. Nüüd jõuab jaanuaris kinodesse üle Eesti lühifilmide kassett "Paha lugu". "Paha lugu" on filmikassett, mis räägib viiel erineval moel inimsuhetes varjul olevatest tumedamatest hoovustest, olukordadest, millest puhtalt pääseda on praktiliselt võimatu. Ahistamine, vaimne vägivald, manipulatsioon, nurka surumine - need on nii aktuaalsed teemad alates poliitikast lõpetades privaatsfääriga. Painajalikes vastasseisudes võib leida nii dramaatikat, müstikat kui äraspidist koomikatki.Katrin Maimiku ja Andres Maimiku filmi "Nissan Patrol" peategelaseks on kunstitudeng Jane, kes hääletab üksildasel teel end ühe mehise maasturi peale. Roolis istuv noormees saab neiu vabameelsest käitumisest valesti aru ning masin keerab äkitselt kitsastele kõrvalteedele. Gustaf Boman Bränngårdi ja Rain Tolki filmi "Varakevad" keskmes on 15-aastane

Maria Avdjuško lavastatud "Nõiutud" räägib keskealisest Rainarist, kes avastab perekonnaga väljasõidule saabudes, et toidukraam on maha jäänud. Ekseldes mööda metsa satub ta salapärase naise Liina juurde, kes ta vargsi oma mõjuvõimu alla võtab. 

Andres Maimiku ja Katrin Maimiku "Jõulumüsteerium" räägib tudeng Jassist, kes teenib lisaraha jõuluvanaks kehastudes. Ühe ukse taga ootab Jassi üksik naine, kes tõmbab ta kummalistesse rollimängudesse, millele Jass viisaka noormehena ei oska "ei" öelda. 

Filmid on tootnud Kuukulgur Film, nende valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Samal teemal

12.01.2018
GALERII | Lühifilmide "Paha lugu" esilinastus tõi kokku täismaja
19.12.2017
Viis nippi, kuidas jõulupühad üksikuna õnnelikult üle elada
13.11.2017
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Hardi Volmer: olen siin vaikselt tiksunud ja pole suure poliitika kallale veel asunud
10.11.2017
VIDEO | Ago Anderson tegi enda arvates tragöödiat, aga välja kukkus komöödia